Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

SGK'dan gelen borç şaşkına çevirdi

ANKARA'da yaşayan ve Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) emekli olan Faruk Taner, Konya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'ne bağlı Beyşehir Sosyal Güvenlik Merkezi'nden gelen mektupta ödenmemiş 71 bin TL'lik prim borcu olduğunu görünce şaşkına döndü. Konya Beyşehir'de hayatı boyunca hiç bulunmadığını belirten Faruk Taner, SGK'ya itiraz dilekçesini yazdığını ve sonucunu beklediğini söyledi.

SGK'dan gelen borç şaşkına çevirdi

Faruk Taner, "Eve geldiğimde posta kutumda bulduğum zarfı açtığımda bu borçla karşılaştım. 71 bin TL'lik borcu görünce şok oldum. Çünkü 1985 yılında emekli sandığından ayrıldım ve 1998 yılında SGK'dan emekli oldum. Ayrıca Konya Beyşehir'de hiç bulunmadım, hayatımda hiç görmedim ve orada herhangi bir ticaret yapmadım" dedi.

Faruk Taner, Konya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'ne bağlı Beyşehir Sosyal Güvenlik Merkezi'ne bir yazı gönderdi. Taner, gönderdiği yazıda "-14.08.2013 tarihli yazınızda, 5510 sayılı Kanunun 4.maddesinin birinci fıkrasının (b)bendi kapsamında (BAĞKUR) sigortalı olduğumdan bahisle, 36.06.2013 tarihi itibarıyla toplam 71.654,73 TL yasal süresinde ödenmemiş prim borcum olduğu iddia edilmiştir.1998 yılında SSK'dan emekli olduktan sonra Beyşehir'le hiçbir ilgim olmadığı gibi anılan ilçede herhangi bir ticareti faaliyetim de olmadı. Bu yazınızda geçen meblağın şahsımla ilgisi olmadığını, sehven yazıldığını değerlendirdiğimden, itirazımın dikkate alınarak söz konusu işlemin iptalini saygılarımla arz ve talep ederim" ifadelerini kulllandı.

Faruk Taner, itiraz dilekçesini Konya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'ne bağlı Beyşehir Sosyal Güvenlik Merkezi'ne gönderdiğini ve henüz bir sonuç alamadığını söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!