Geri 'Şehitlerimiz için 1 milyon kitap' kampanyasına destek

'Şehitlerimiz için 1 milyon kitap' kampanyasına destek

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi'nin (ÇOMÜ) başlattığı 'Şehitlerimiz İçin 1 Milyon Kitap Kampanyası'na bir destek de D&R- Kültür Sanat ve Eğlence Dünyası'ndan geldi.

06 Aralık 2013 Cuma, 18:32 - Medya
A
'Şehitlerimiz için 1 milyon kitap' kampanyasına destek

Türkiye'nin en büyük üniversite kütüphanesi olmayı, 2015 hedefi olarak belirleyen ÇOMÜ Kütüphanesi'ne kitap bağışları her gün artarak devam ediyor. Son olarak D&R- Kültür Sanat ve Eğlence Dünyası da ÇOMÜ Kütüphanesi'ne 230 kitap bağışladı.

Kampanya ve bağışlarla ilgili bilgi veren ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, "Kütüphanemizdeki eser sayımız bu yıl itibari ile 500 bin rakamını geçmiş olacak. 2015 içerisinde de Türkiye'nin en büyük üniversite kütüphanesi haline geleceğiz. 2015 yılının ortalarına doğru kataloglama hızımıza bağlı olarak kitap sayımız artacak. Kütüphanemize sürekli kitap bağışında bulunuluyor. Daha önce 80 bin civarında kitabımız vardı. 2.5 yıl gibi kısa bir süre içinde bu kitaplar, 500 bin basılı eser sayısına ulaştı. Kitaplara ulaşmak normalde zordur. Çok ciddi üniversitelere baktığımızda kütüphanelerine 1 yılda yaklaşık olarak 7-8 bin kitap girdiğini görüyoruz. ÇOMÜ Kütüphanesi'ne ise ayda 20 bin civarında kitap girişi yapılıyor" dedi.

Diğer Medya Haberleri için tıklayın


06 Aralık 2013 Cuma, 18:32
A