Geri Sedat Peker suç örgütüne yönelik operasyonda 10 şüpheli adliyeye çıkarıldı

Sedat Peker suç örgütüne yönelik operasyonda 10 şüpheli adliyeye çıkarıldı

Sedat Peker suç örgütüyle irtibatlı ve 2017'de işlenen Cahit Çetin cinayetiyle bağlantılı oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan 10 kişi adliyeye sevk edildi.

02 Temmuz 2021 Cuma, 12:44 - Güncel
A
Sedat Peker suç örgütüne yönelik operasyonda 10 şüpheli adliyeye çıkarıldı

İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, elebaşılığını Sedat Peker'in yaptığı suç örgütüyle irtibatlı oldukları ve 2017'de işlenen bir cinayetle bağlantıları ortaya çıktığı gerekçesiyle gözaltına alınan 10 kişi adliyeye sevk edildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2017'de Çekmeköy'de Cahit Çetin'in öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul, Aydın, Düzce ve Yalova'da eş zamanlı operasyon düzenlenmişti. Aralarında avukat A.S'nin de bulunduğu 10 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, polis eşliğinde Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne gönderildi.

NE OLMUŞTU? 

Çekmeköy'de 31 Ağustos 2017'de silahlı saldırıya uğrayan Cahit Çetin hayatını kaybetmiş, olayla ilgili yürütülen soruşturmada gözaltına alınan 4 kişi tutuklanmıştı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Çetin'in öldürülmesiyle ilgili 13 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, 29 Haziran'da İstanbul, Aydın, Düzce ve Yalova'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda, Sedat Peker ile bağlantılı ve söz konusu cinayetle irtibatlı olduğu gerekçesiyle 10 kişi yakalanmıştı.

Firari 3 kişinin ise yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


02 Temmuz 2021 Cuma, 12:44
A