Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Samsun'da 'basın merkezi' kuruldu

Basın-Yayın ve Enformasyon Samsun İl Müdürlüğü, medya mensuplarının çalışmalarını kolaylaştırmak üzere 'basın merkezi' kurdu.

Samsun'da 'basın merkezi' kuruldu

Yerel ve ulusal medya mensuplarının çalışmalarını kolaylaştırmak üzere Samsun Valisi Hüseyin Aksoy tarafından desteklenen basın merkezi hakkında açıklamalarda bulunan Basın-Yayın ve Enformasyon Samsun İl Müdürü Tahsin Bayar, "Amacımız basın mensuplarımızın işlerini kolay ve pratik hale getirmektir. Yerel, ulusal ve yabancı basın kuruluşları mensupları için kurduğumuz basın merkezimizde arkadaşlarımız haberlerini ve araştırmalarını istedikleri zaman yapabilirler. İlk başta 3 masa ve 3 bilgisayarla kurduğumuz merkezimiz talep olduğu takdirde 5 masa ve 5 bilgisayara çıkartılacaktır" dedi.
Basın-Yayın ve Enformasyon Samsun İl Müdürlüğü olarak basın yayın kuruluşlarının güçlenmesi için gayret sarf edeceklerini söyleyen İl Müdürü Tahsin Bayar, "Bu bizim ilk hedefimizdi. Bir hedefimiz var oda basın mensuplarımıza araç tahsisi yapmaktır. Arkadaşlarımız basın merkezinde haber servisi yaparken acil habere girmek gerektiği zaman o araç arkadaşımızı gideceği yere kadar götürecek. Bunun da çalışmalarına kısa bir süre sonra başlayacağız. Ben bu hedeflerimizde bize destek olan valimiz Hüseyin Aksoy'a teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Samsun Valiliği binası ikinci katında bulunan Basın-Yayın ve Enformasyon Samsun İl Müdürlüğü'ne bağlı basın merkezi mesai saatleri içerisinde sadece basın mensuplarına açık olacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!