Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Polisten sürücülere ceza şakası

Bursa'nın Karacabey ilçesinde, toplum destekli polisler hatalı park eden araç sürücülerini hem üzdü, hem sevindirdi.

Polisten sürücülere ceza şakası

Karacabey İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği, hazırlattıkları 'şaka makbuzları' ile sürücüleri önce üzdü, sonra güldürdü. TDP Bürü Amiri Komiser Yardımcısı Özcan Özkaya ile birlikte polis memurları Birol Demirmen, İsmail Düzdağ ve Şenol Şen, pazar yerinde hatalı park eden araçlara, arkasında 'şaka makbuzudur' yazan ceza makbuzlarıyla park cezası kesti.
Ceza kesen polisleri görür görmez hemen araçlarının yanına gelen sürücüler, bunun şaka olduğunu anlayana kadar polis memurlarına ceza yazmamaları için dil döktü. Hatalı park ettiklerini kabul eden bazı sürücüler ise, polis memurlarına, "Haklısınız, yanlış yere park ettik. Cezamız neyse öderiz" derken, ceza makbuzunun arkasını gördüklerinde ise yüzlerinde tebessüm belirdi.
TDP Büro Amiri Komiser Yardımcısı Özcan Özkaya, ''Maksadımız vatandaşları hem kurallara riyaet etmeleri, hem de güvenlik konusunda uyarmak. Bu şaka makbuzlarıyla sürücüleri araçlarında değerli eşya ve çanta bırakmamaları, kapılarını kilitlemeleri ve camlarını kapatmaları konusunda ikaz ediyoruz.'' dedi.

Polisten sürücülere ceza şakası Polisten sürücülere ceza şakası Polisten sürücülere ceza şakası
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!