Geri Parayı ödemesine rağmen evini alamayınca intihara kalkıştı

Parayı ödemesine rağmen evini alamayınca intihara kalkıştı

Birevim vasıtasıyla ev ve araba almak için sisteme para yatıran çok sayıda vatandaş, mağdur olduklarını söylemişti. Son olarak İstanbul Pendik'te para ödemesine rağmen evini alamadığını iddia eden bir vatandaş Birevim Şubesi önünde kendisini yakmak istedi. Polis hemen olay yerine intikal etti. Şahsı ikna etmek için çabalar devam ediyor.

13 Ekim 2021 Çarşamba, 13:33 - Güncel
A
Parayı ödemesine rağmen evini alamayınca intihara kalkıştı

Birevim vasıtasıyla ev ve araba almak için sisteme para yatıran çok sayıda vatandaş, mağdur olduklarını söylemişti. Son olarak İstanbul Pendik'te para ödemesine rağmen evini alamadığını iddia eden bir vatandaş Birevim Şubesi önünde kendisini yakmak istedi. Polis hemen olay yerine intikal etti. Şahsı ikna etmek için çabalar sürüyor.

Son dönemde sıklıkla yaygınlaşan ve vatandaşların belli bir miktar parayla girdikten sonra ödemelerinin devamını gerçekleştirerek "Ev veya araba" sahibi oldukları sistemde sorunlar yaşandı. Müşterilerine gerekli vaatleri yerine getirmediği iddia edilen sistemlerden biri de Birevim oldu. Birçok şubesini kapattığı öne sürülen şirketin, çok sayıda vatandaşın da parasını ödemediği ileri sürüldü.

KENDİSİNİ YAKMAYA ÇALIŞTI

Son olarak İstanbul Pendik'te para ödemesine rağmen evini alamadığı iddia edilen bir vatandaş, Birevim şubesinin önünde üzerine benzin dökerek intihara teşebbüs etti. Polisin ikna çabaları sürüyor.

PROTESTOLAR YAPILMIŞTI

Geçtiğimiz aylarda da ev ve arabalarını alamadıkları gerekçesiyle çok sayıda vatandaş Birevim şubelerinin önüne giderek protesto gerçekleştirmişti.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


13 Ekim 2021 Çarşamba, 13:33
A