Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Obama'nın hayali havada kaldı!

74 bin kişilik statta miting yapacaktı...

Obama'nın hayali havada kaldı!

ABD Başkanı Barack Obama'nın Demokrat Parti Ulusal Kongresinde (DNC) kapsamındaki konuşmasını stadyumda yapmaktan vazgeçtiği açıklandı.

DNC'den yapılan açıklamada, Başkan Barack Obama'nın daha önce 74 bin kişilik Bank of America stadyumundan yapacağı duyurulan konuşmasının yağmurlu hava nedeniyle Time Warner kapalı spor alanına alındığı belirtildi. 20 bin kişi kapasiteli olan Time Warner salonu aynı zamanda DNC'nin de yapıldığı salon.

Geçen hafta Florida eyaleti Tampa şehrinde yapılan ve Isaac Kasırgası nedeniyle ilk günkü etkinlikleri tehir edilen Cumhuriyetçi Parti'nin Ulusal Kongresi'nin (RNC) ardından hava muhalefeti Obama'nın da planlarını alt üst etti. Kongre organizatörleri 74 bin kişilik stadyum yerine 20 bin kapasiteli kapalı spor salonuna alınan konuşmanın nasıl yapılacağını düşünmeye başladı. Cumhuriyetçi Parti gibi hava muhalefetiyle karşı karşıya kalan Demokratlar da hayal kırıklılığı içinde.

Sosyal paylaşım sitelerinde Başkan Obama'nın stadyum yerine kapalı spor salonuna konuşmasının alınmasını 'stadın dolmayacağını anladığı için böyle bir karar aldı' yorumlarına da yol açtı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!