Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Nilüfer Belediyesi 26 yaşında

Nilüfer Belediyesi, kuruluşunun 26'ncı yıldönümünü kutladı.

Nilüfer Belediyesi 26 yaşında

Nilüfer Belediyesi, kuruluşunun 26'ncı yıldönümünü kutladı.

Nilüfer Belediye'si 26'ncı yaş gününü Holiday Inn Otel'de verilen yemekle kutladı. Yemeğe Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, eski başkanlar Ziya Güney, Faruk Baykal, CHP milletvekilleri Turhan Tayan, Sena Kaleli, meclis üyeleri, çeşitli kurumların yöneticileri, belediye personeli ve çok sayıda davetli katıldı. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey kuruluş yıldönümü dolayısıyla yaptığı konuşmada, Nilüfer'in gelişimini anlattı. Bozbey şöyle dedi:

"Demokrasinin en yoğun tartışıldığı bugünlerde, "Dikkat demokrasi var" diyen Nilüfer'desiniz... Geçen yıl kuruluş yıldönümümüzde demiştik ki; "Yönetim felsefemizde eşitlik, özgürlük, kardeşlik, evrensellik, sürdürülebilirlik var"... Bir yıl içinde bu kavramlar daha da olgunlaştı; şimdi önemi daha iyi anlaşılıyor. Tüm tanıtım çalışmalarımızda Nilüfer'in sunduğu değer önermelerini Planlı Gelişim Kenti - Kültür ve Sanat Kenti - Spor Kenti - Çevre ve Doğal Yaşam Kenti - Sağlık Kenti - Eğitim, Bilim ve Teknoloji Kenti - Üretim Kenti - Dayanışma Kenti - Örnek ve Lider Kent olarak ifade ediyoruz. 1987 yılında belediye statüsüne kavuşan Nilüfer'in son 14 yılına hep birlikte damga vurduk. Bu şehri geliştirmeye, gelişirken kendimizi de geliştirmeye çalıştık. Şimdi öyle bir noktaya geldik ki, Avrupa Kalite Ödülü'ne elimizi uzattık. 2003 yılında "Ulusal Kalite Ödülü-Mükemmellikte Yetkinlik", 2006 yılında "Ulusal Kalite Ödülü-Başarı Ödülü", 2008 ve 2012 yıllarında "Avrupa Kalite Ödülü-Finalistlik" ödüllerine layık görülmüştük. Bu yıl Avrupa Kalite Ödülü'nü alırsak, dünyada yerel yönetim olarak bir ilki gerçekleştireceğiz. Ve bunu yine hep birlikte başarmış olacağız. Bu çabalarımızın olumlu sonuçlarını gördüğümüzde yaptığımız işin doğruluğunu anlıyoruz. Biz mükemmellik yolculuğuna devam ediyoruz. Değişimi yönetiyor, geleceğe yön veriyoruz. Ççok rahatlıkla söyleyebilirim ki, Nilüfer Belediyesi Türkiye`nin olduğu gibi Avrupa`nın da birçok alanda örnek ve lider kurumudur. Daha yapacağımız o kadar çok iş var ki... Demokrasinin merkezi olacak, yeni hizmet binasını tamamlayacağız. Orayı Türkiye'nin eşsiz bir merkezi haline getireceğiz. Anadolu Arastası Projemiz var. Orayı da bitirip demokrasinin beşiği olarak halkımızın hizmetini sunacağız... Ve söz verdiğimiz pek çok projeye birlikte imza atmaya devam edeceğiz. Yurttaşlarımız bizden hizmet bekliyor. Biz de, Nilüferlilere layık olmaya çalışıyoruz. Nilüfer için 14 yıl önce kurduğumuz hayalleri, yakın mesafeleri tüm zorluklara rağmen, birer birer aşarak yaşama geçirdik. Süreç devam ediyor. Birlikte geleceğin Nilüfer'ini oluşturuyoruz. Nilüferlileri daha iyi hayat şartlarına ulaştırmak, çağdaş ve modern bir yaşam alanı kurmak için çalışıyoruz. Kalıcı olan sadece hizmetlerdir. Bu bilinçle "Önce insan" diyerek, hizmetlerimizi sürdüreceğiz''.
Konuşmaların ardından Nilüfer Tango Atölyesi ile Nilüfer Halk Dansları Topluluğu birer gösteri sundu. Başkan Mustafa Bozbey de Halk Dansları Topluluğu'nun Zeybek gösterisine eşlik ederek gecenin coşkusuna ortak oldu. Yıldönümü dolayısıyla kura çekilerek davetlilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Gecenin sonunda ünlü sanatçı Şevval Sam sahne alarak davetlilere eşsiz bir konser sundu. Başkan Bozbey ve konuklar da Sam'ın şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!