Geri Nefes kesen kurtarma operasyonu

Nefes kesen kurtarma operasyonu

Üsküdar'da evinde kilitli kalan bir kişi dışarı çıkmak için yan binanın çatısını kullanırken az daha canından oluyordu. Pencereden yan binanın çatısına çıkan adam, çatının kırılması üzerine 10 metre yükseklikten yere çakıldı. Düştüğü yerde mahsur kalan adam itfaiye, polis ve sağlık ekiplerinin nefes kesen çalışması sonucu kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

17 Temmuz 2013 Çarşamba, 11:09 - Güncel
A
Nefes kesen kurtarma operasyonu
05:45 Nefes kesen kurtarma operasyonu

İLGİLİ VİDEO

Nefes kesen kurtarma operasyonu

Şemsipaşa Mahallesi Doğancılar Caddesi üzerinde apartman dairesinde arkadaşıyla birlikte kalan Nadir Şah Cengiz, sabah saatlerinde arkadaşının kapıyı kilitleyerek evden ayrılması nedeniyle bitişikteki işhanını çatısını kullanarak dışarı çıkmak istedi. Evinin penceresinden kullanılmayan işhanının çatışına çıkan Nadir Şah Cengiz yangın merdivenine yürürken ince çatı malzemesinin kırılması üzerine yaklaşık 10 metre yükseklikten aşağı düştü.

Olay yerinin hemen yanında çalışan Marmaray şantiyesinde çalışan işçiler sesler üzerine Nadir Şah Cengiz'i kurtarmak için yanına gittiler ancak binanın kilitli olması nedeniyle ulaşamadılar. Bunun üzerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri olay yerine çağırıldı. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler ağır şekilde yaralan Nadir Şah Cengiz'i kurtarmak için adeta seferber oldular.

İtfaiye ekipleri iş hanının kapısındaki asma kilitleri demir kesme makasıyla kırdıktan sonra sağlık ekipleriyle birlikte Nadir Şah Cengiz'in yanını ulaştılar. Sağlık ekipleri şişme sedyeye aldıkları Cengiz'i itfaiye erlerinin de yardımıyla dışarı çıkardıktan sonra ambulansla Hadyarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdılar. 10 metre yükseklikten aşağı düşen ve vucudunda kırıklar oluşan Nadir Şah Cengiz'in durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Marmaray şantiyesinde çalışan bir işçi "Biz çalışıyorduk, ses duyduk, bağırarak yardım istiyordu. Arkadaşı anahtarı alıp gitmiş içeride mahsur kalmış çatıdan aşağıya inmeye çalışmış. Çatının kırılmasıyla aşağı düşmüş. Biz de kendisine ulaşamayınca itfaiye ve polise haber verdik" diye konuştu.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


17 Temmuz 2013 Çarşamba, 11:09
A