Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mursi, Mısır'ın meşru ve seçilmiş cumhurbaşkanıdır

Dünya Müslüman Alimler Birliği Moritanya üyesi Duduv, Muhammed Mursi'nin Mısır'ın meşru ve seçilmiş cumhurbaşkanı olduğunu söyledi.

Mursi, Mısır'ın meşru ve seçilmiş cumhurbaşkanıdır

Dünya Müslüman Alimler Birliği (DMAB) Moritanya üyesi Muhammed Hasan Velid ed-Duduv, "Muhammed Mursi, Mısır'ın meşru ve seçilmiş Cumhurbaşkanıdır" dedi.

Duduv, yaptığı açıklamada, 30 Haziran'da Mısır'daki yönetime karşı "İsyan hareketi"yle başlayan gösteriler sonucunda, 3 Temmuz'da "Halkın iradesi" bahane edilerek, ordusunun meşru yönetime el koymasının kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Halkın büyük çoğunluğu tarafından seçilmiş Mursi'nin Cumhurbaşkanlığı'nın düşürülmesi ve askeri darbeyle görevden uzaklaştırılmasının caiz olmadığını ifade eden Duduv, "Muhammed Mursi, Mısır'ın meşru ve seçilmiş Cumhurbaşkanıdır" dedi.

Yönetime el koyan asker ve yetkililerden, biran önce toplumsal uzlaşıya gidilip ve halka eşit muamele edilmesini isteyen Duduv, Mısırlıların da Rabiatul Adeviyye Meydanı'nda bulunanlara destek olması gerektiğini kaydetti.

-Mursi'ye destek mitingi

Moritanya Müslüman Kardeşler Hareketi'nin siyasi kolu olan Moritanya Milli Kalkınma ve Islah Partisi üyeleri de ordunun müdahalesiyle görevden uzaklaştırılan Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Mursi lehinde gösteri yaptı.

Başkent Nuakşot'ta "Mısır'ın zafere ulaşması ve meşrutiyetin iadesi" adı altında düzenlenen mitingte, Mursi'ye destek konuşmaları yapıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!