Geri Müezzinoğlu'ndan Gezi Parkı yorumu

Müezzinoğlu'ndan Gezi Parkı yorumu

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gezi olaylarına ilişkin konuştu.

17 Temmuz 2013 Çarşamba, 10:20 - Siyaset
A
Müezzinoğlu'ndan Gezi Parkı yorumu

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gezi olaylarına ilişkin, "Birileri kapalı kapılar arkasında bu milletin iradesine müdahale etme planları yaptı. Gezi Parkı, millet iradesinin üzerinde oynanan bir senaryonun millete uygulamasıdır" dedi.Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ankara Altınpark'ta Sağlık-Sen'in verdiği iftar yemeğine katıldı. İftar yemeğinin ardından bakan Müezzinoğlu ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş konuşma yaptı.Mehmet Müezzinoğlu konuşmasında sağlık alanında gerçekleştirilen reformlardan ve gezi olaylarını anlattı. Sağlıktaki reformların vatandaşın memnuniyetini arttırdığını ifade eden Müezzinoğlu, artık kuyrukların sona erdiğini ve kimsenin ilaca ve hastaneye ulaşmada sorun yaşamadığını kaydetti.

Sağlıktaki dönüşümün hizmet kalitesini de artırdığını belirten Bakan Müezzinoğlu, "Vatandaşlarımızdan bol bol hayır duası alıyoruz. Dönüşüm projelerimiz bir çok ülke tarafından model kabul edildi. Hizmet kalitemizi sağlık çalışanlarımızla daha ileri noktaya taşıyacağız. Bunu yaparken sağlık çalışanlarımızın hak ettikleri değeri alması ve özlük haklarını iyileştirmek için çalışmalarımız da sürüyor" dedi.

"BİRİLERİ KAPALI KAPILAR ARKASINDA BU MİLLETİN İRADESİNE MÜDAHALE ETME PLANLARI YAPTI"

Bakan Müezzinoğlu, geçmiş yıllarda darbeler olmasaydı, milli iradenin hak ve hukukuna müdahaleler olmasaydı, bugün bu yemekte hayal bile edilemeyecek daha ileri sorunların konuşuluyor olacağını söyledi. Müezzinoğlu, "Birileri kapalı kapılar arkasında bu milletin iradesine müdahale etme planları yaptı. Gezi Parkı da millet iradesinin üzerinde oynanan bir senaryonun millete uygulamasıdır. Bu senaristlerden bir tanesi ilk günlerde giydiği bir tişörtün göğsüne 'Ne sağcıyım ne solcu, çapulcuyum çapulcu' yazmış, biraz dürüst olsaydı da "Ne sağcıyım ne solcu, sömürücüyüm sömürücü" diye yazsaydı onu ben buradan alkışlardım" diye konuştu.

"GEZİ DİYE DİYE, DEMOKRASİMİZİ GEZİNTİYE ÇIKARACAKLARDI"

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş de yaptığı konuşmada yeşili koruma adına başlayan eylemlerin, demokrasi ve rejim düşmanlığının sokaktaki tezahürü olarak devam ettiğini ifade etti. Memiş, "Büyüyen ve gelişen Türkiye'den rahatsızlık duyanlar, kendi planlarını uygulamaya koymuş, 'Gezi' diye diye demokrasimizi gezintiye götürmek istiyorlardı. Ancak, başaramadılar. Bizde başarılı olmayan bu plan, maalesef ki, Mısır'da başarılı oldu" şeklinde konuştu.

 

Diğer Siyaset Haberleri için tıklayın


17 Temmuz 2013 Çarşamba, 10:20
A