Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Minik öğrencilerin havuz keyfi

Osmangazi Belediyesi'nin düzenlediği yaz dönemi yüzme kurslarına katılan minik yüzücü adayları, bir yandan yüzme öğreniyor, bir yandan da sıcak yaz günlerinde serinlemenin keyfini çıkartıyor.

Minik öğrencilerin havuz keyfi


Bu yıl Demirtaş Kapalı Yüzme Havuzu'nun da tamamlanması ile birlikte, 5 havuzda düzenlenen kurslarına katılan çocuklar, neşe saçıyor. Hava sıcaklıklarının 30 derecelerin üzerine çıktığı bu günlerde, havuzlarda bir yandan profesyonel hocalarının nezaretinde yüzme öğrenen minikler, bir yandan da sıcak yaz günlerinde serinlemenin keyfini çıkartıyor.
15 Haziran - 5 Temmuz tarihleri arasına kapsayan birinci dönem yaz dönemi yüzme kurslarının ardından başlayan 2'inci dönem kurslarına, 3 bin 925 çocuk kayıt yaptırdı. Karaman, Fatih-Çiftehavuzlar, Soğanlı, Atıcılar ve son olarak yapımı tamamlanarak yaz dönemi yüzme kurslarının açılışının gerçekleştirildiği Demirtaş Kapalı Yüzme Havuzundaki kurslarda, 40 yüzme hocası görev yapıyor.
Kayıtların halen devam ettiği 2. dönem yüzme kurslarından, 6-14 yaş arası çocukların yanı sıra, yetişkinler de faydalanabiliyor. Çocuk ve yetişkinler için ayrı ayrı hazırlanan eğitim programlarına katılmak isteyenler, bayan, erkek ve karma olmak üzere üç farklı kategoride gerçekleştirilen eğitim programlarından istediklerine katılabiliyor. Yaz dönemi yüzme kurslarının dışında, ramazana özel yüzme programları da düzenleyen Osmangazi Belediyesinin havuzlarından faydalanmak isteyen vatandaşlar, iftar sonrası akşam saat 21:00 - 01:00 saatleri arasında havuzlardan yaralanabilecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!