Geri Miçotakis: Erdoğan ile görüşme olacak çünkü konuşmamız gerekiyor

Miçotakis: Erdoğan ile görüşme olacak çünkü konuşmamız gerekiyor

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geleceğinin sinyalini verdi. Miçotakis yaptığı açıklamada, "Görüşme olacak, çünkü konuşmamız gerekiyor" ifadesini kullandı.

22 Nisan 2021 Perşembe, 22:49 - Dünya
A
Miçotakis: Erdoğan ile görüşme olacak çünkü konuşmamız gerekiyor

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türk-Yunan ilişkilerine ilişkin özel bir televizyon kanalında değerlendirmelerde bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine ilişkin soruya Miçotakis, "Erdoğan ile bir araya geleceğim. Bunun ne zaman olacağını söyleyecek durumda değilim. Görüşme olacak çünkü konuşmamız gerekiyor. Görüşmenin gecikmeyeceğine inanıyorum" yanıtını verdi.

"TÜRKİYE- AVRUPA İLİŞKİLERİNE DÖNÜŞTÜ"

Miçotakis, iki ülke arasındaki sorunların çözümü için tek çerçevenin uluslararası hukuk olduğunu savunarak, "Türk-Yunan ilişkilerinin artık Türkiye-Avrupa ilişkilerine dönüştüğünü" ileri sürdü.

"DENDİAS'IN ANKARA ZİYARETİ KUSURSUZDU"

İki ülke arasındaki farklılıkların net olduğunu ancak Türkiye ile aralarında bir "modus vivendi" (yaşayış tarzı) bulunmasını arzu ettiğini kaydeden Miçotakis, Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın Ankara ziyaretinin "kusursuz" olduğunu öne sürdü.

Miçotakis, "Kamu önündeki tartışmalar belki nadirdir ancak aynı zamanda da yararlı olabilir çünkü dostluk başka alışveriş başka. Biz, uluslararası ilişkilerimizde uluslararası hukuk kurallarından başka bir şey istemiyoruz. Kimsenin amacı kavga etmek değildi. Verilen talimat hiçbir tahriki yanıtsız bırakmamaktı. Diyalog çerçevesi mevcuttur. İstikşafi görüşmeler devam etmekte ve diyalog kesilmemektedir" dedi. 

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


22 Nisan 2021 Perşembe, 22:49
A