Geri Mayın şehidi toprağa verildi

Mayın şehidi toprağa verildi

Iğdır'da mayın patlaması sonucu şehit olan Jandarma Onbaşı Mustafa Altan'ın cenazesi memleketi Adana'da defnedildi.

02 Mayıs 2013 Perşembe, 16:54 - Güncel
A
Mayın şehidi toprağa verildi

Şehit Altan'ın cenazesi İncirlik'teki 10. Tanker Üs Komutanlığı'ndan alınarak merkez Yüreğir ilçesi Yahşiler Mahallesi'ndeki baba evine getirildi.

Burada helallik alındıktan sonra cenaze mahalle mezarlığına götürüldü. Şehidin babası Altan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, çözüm sürecinin başladığını ve kendilerinin de bunun destekçisi olacaklarını söyledi.

Altan, "Vatan sağ olsun. Nasıl yapalım mecbur destekleyeceğiz. Acıları dindirin temennimiz o. Bir kişi bir kişidir kurtulursa. Çözüm sürecini şimdiye kadar destekliyorduk. Bundan sonra da destekleyeceğiz. Vatan sağ olsun. Gerekirse ben bile canımı feda ederim. Vatan uğruna 7'den 70'e canımızı feda ederiz" ifadelerini kullandı.

Terhisine 3,5 ay kala şehit düşen Altan'ın cenazesi İl Müftüsü Arif Gökce'nin kıldırdığı namazın ardından toprağa verildi. Müftü Gökce, namaz sonrası yaptığı konuşmada, "Bu sıkıntıların sona ereceği günler yakındır. Annelerin gözyaşlarının akmaması için dua ediyoruz" dedi.

Törende fenalaşan şehidin annesi Latife ve kız kardeşi Meryem'e sağlık ekipleri müdahale etti.

Cenaze törenine katılan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz acılı aileye baş sağlığı diledi. 

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 16:54
A