Geri Marmara Depremi unutulmadı

Marmara Depremi unutulmadı

MARMARA Depremi'nin 14'üncü yıldönümünde, deprem kurbanları Gölcük ve İzmit'te çeşitli etkinliklerle anıldı.

17 Ağustos 2013 Cumartesi, 09:21 - Güncel
A
Marmara Depremi unutulmadı

 

Depremin en büyük yıkıma yol açtığı Kocaeli'nin Gölcük İlçesi Kavaklı sahilindeki anma etkinlikleri ardından, törene katılanlar felaketin olduğu saat 03.02'de Deprem Anıtı önünde bir araya geldi. Burada depremde yaşamını yitirenler anısına denize çelenk ve kırmızı karanfil bırakıldı.

Gölcük'ün Kavaklı sahilindeki anma etkinliklerine Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ile çok sayıda kişi katıldı. Buradaki törende konuşan ve depremin acılarını unutmadıklarını anlatan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, geçmişten ders alınması gerektiğini vurgulayarak şöyle devam etti:

"Marmara depreminde kaybettiklerimizi geri getiremeyiz. Aradan 14 yıl geçmesine rağmen depremin izleri bizlerde kaldı. Geçmişten ders alıp yapılarımızı güvenli bir şekilde inşaa etmemiz gerekiyor. Marmara depreminde can kayıpları depremde değilbinalar yüzünden oldu."

İZMİT'TE DE ANMA ETKİNLİĞİ YAPILDI

İzmit Merkez Bankası önünde saat 02.00 sıralarında toplanan yaklaşık 200 kişilik grup ellerinde meşalelerle Anıtpark Alanı'na kadar yürüdü. Anıtpark Anıtı önünde saat 03.02'ye kadar bekleyen gurup daha sonra sessizce ayrıldı.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


17 Ağustos 2013 Cumartesi, 09:21
A