Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Hafta içi sokağa çıkma yasağı uygulanması öncesinde binlerce vatandaş ihtiyaçlarını karşılamak adına market çalışma saatleri merak ediliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile Koronavirüs tedbirleri kapsamında açık ve kapalı kurumlar belli olmuştu. Temel ihtiyaçlarını karşılamak için market ve bakkala gitmek isteyen vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren BİM, ŞOK, A101 market çalışma saatleri araştırmasına başlıyor. Marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? 23 Aralık 2020 Sokağa çıkma yasağında bakkallar ve marketler kaça kadar açık?

Marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Marketlerin açılış ve kapanış saatleri gibi detaylar hafta sonu sokağa çıkma yasağının da gelmesiyle beraber gündemdeki yerini aldı. Kısıtlama saatlerinde 10.00-17.00 saatleri aralığında vatandaşların evlerine en yakın işyerlerinden ihtiyaçlarını gidermelerine izin verilirken bu kapsamda detaylar merak ediliyor. Peki, Cuma günü bu akşam marketler kaça kadar açık? Hafta sonu bakkal ve marketler saat kaçta açılıyor ve kapanıyor? İşte tüm detaylar...

25 ARALIK BUGÜN BAKKALLAR VE MARKETLER SAAT KAÇA KADAR AÇIK OLACAK, YARIN HAFTA SONU MARKETLER AÇIK MI?

Genelgeye göre; BİM, A101, ŞOK, Migros, Carrefour, File gibi marketler hafta içi sabah 10.00'dan akşam 20.00'a kadar hizmet verebiliyor. Hafta sonu Cumartesi ve Pazar günü ise ikamete en yakın market ve bakkallar yine belirli saat aralıklarında açık olacak...

MARKETLER KAÇTA AÇILIYOR KAÇTA KAPANIYOR?

Kısıtlamanın olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00 17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, öte yandan hafta içi sabah 10.00'dan akşam 20.00'a kadar hizmet verebiliyor.

Vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.

BİM ÇALIŞMA SAATLERİ

BİM hafta içi 10.00- 20.00 arası çalışıyor.

BİM hafta sonu 10.00- 17.00 arası çalışıyor.

A101 ÇALIŞMA SAATLERİ

A101 hafta içi 10.00- 20.00 arası çalışıyor.

A101 hafta sonu 10.00- 17.00 arası çalışıyor.

MİGROS ÇALIŞMA SAATLERİ

Migros hafta içi 10.00- 20.00 arası çalışıyor.

Migros hafta sonu 10.00- 17.00 arası çalışıyor.

MARKETLER SAAT KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR?

Hafta sonu ve hafta içi sokağa çıkma yasağı uygulaması getirildi. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen genelgeye göre sokağa çıkma yasağı saat saatlerinde marketler hafta sonu belli saatlerde açık olacak. Yayınlanan genelgeye göre, "Market, bakkal, kasap, manav gibi işletmeler ile eve paket hizmeti veren yerler, belirlenecek saatlerde hafta sonu kısıtlama dışındadır."

"Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterebilecek."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!