Geri Manavgat'ta çiftliği küle dönen kadın o anları anlattı

Manavgat'ta çiftliği küle dönen kadın o anları anlattı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir haftadır süren orman yangınında içerisinde 4 at ve 2 eşeğin bulunduğu çiftlik küle döndü. Yangında hiçbir hayvan kurtarılamazken işletme sahibi Hatice Şimşek dehşet dakikalarını, "Yangın anından kaçtıktan sonra geri döndüğümde cehennemi gördüm. Cehennemi yaşadım. Böyle bir yangın ile daha önce karşı karşıya kalmadım" sözleri ile anlattı.

03 Ağustos 2021 Salı, 12:29 - Güncel
A
Manavgat'ta çiftliği küle dönen kadın o anları anlattı
03:17 Manavgat'ta çiftliği küle dönen kadın o anları anlattı

İLGİLİ VİDEO

Manavgat'ta çiftliği küle dönen kadın o anları anlattı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir haftadır devam eden orman yangınından iç acıtan hikayeler gelmeye devam ediyor.

Bucakşıhlar Mahallesi'nde yaklaşık 5 bin metrekare üzerine kurulu olan at çiftliği yangında küle döndü. Çiftlik içerisinde bulunan 4 at ve 2 eşek yangında yanarak telef oldu.

Alevlere teslim olan işletme içerisindeki hard diskin bile küle dönmesi alevlerin şiddetini bir kez daha ortaya çıkardı.

Küle dönen işletme içerisinde hard disk arayan vatandaşlar, gördüğü manzara karşısında adeta hayatının şokunu yaşadı.

Öte yandan çiftliğin yanmadan önce çekilen bir görüntüsü yaşananların dehşeti bir kez daha gözler önüne serdi.

"CEHENNEMİ YAŞADIM"


İşletme sahibi Hatice Şimşek, "Yangında işletmemizi, her şeyimizi kaybettik. Etrafımızda insanlarımızın çok güzel nefes aldığı ormanları vardı. 4 tane atımız, canımız gitti.

Birçok insanın canı yandı. Yangın çok hızlı bir şekilde ilerledi. Cuma sabaha karşı bize ulaştı. Geldiğimiz durum çok içler acısı durum.

Doğamız gitti. Yangın anından kaçtıktan sonra geri döndüğümde cehennemi gördüm. Cehennemi yaşadım. 2 tane atım yaralanmıştı.

Onları nasıl kurtarabileceğimi düşündüm. Onlar için çabaladık. Bölgede büyük bir kaos vardı. Böyle bir yangın ile daha önce karşı karşıya kalmadım.

Alevlerin içerisine girmek mümkün değil. Allah kimseye yaşatmasın. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan gelip zarar tespit edilerek ilgili listeler oluşturuldu" açıklamasına yer verdi.

 

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


03 Ağustos 2021 Salı, 12:29
A