Geri Korkunç yangın: Dumanlar kilometrelerce uzaklıktan görülüyor

Korkunç yangın: Dumanlar kilometrelerce uzaklıktan görülüyor

İstanbul Silivri Değirmenköy'de bir fabrikada yangın çıktı. Olay yerine Silivri'den ve çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin yangın söndürme çalışmaları sürüyor.

04 Eylül 2021 Cumartesi, 08:19 - Güncel
A
Korkunç yangın: Dumanlar kilometrelerce uzaklıktan görülüyor

Silivri Değirmenköy'de bulunan bir plastik fabrikasında yangın çıktı. Alev alev yanan fabrikadan yükselen dumanlar kilometrelerce uzaklıktan görülürken olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ediyor.

Silivri'ye bağlı Değirmenköy'de D100 Karayolu yanında bulunan ve kauçuk üretimi yapan plastik fabrikasında sabah saat 05.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Fabrikadaki yanıcı maddeler dolayısıyla alevler kısa sürede büyürken, yangını görenler itfaiyeye haber verdi.

İhbar üzerine, olay yerine Silivri'den ve çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye ekibi ile polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Alevlerin metrelerce yükseldiği, dumanların ise gökyüzü kapladığı yangına itfaiyenin ekipleri müdahale başlattı.

Öte yandan, polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken, sağlık ekipleri de olay yerinde hazır bekletiliyor. 10 bin metre karelik alana kurulu fabrikadaki yangın söndürme çalışmaları devam ediyor.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


04 Eylül 2021 Cumartesi, 08:19
A