Geri İtfaiye merkezindeki skandal görüntülerle ilgili flaş gelişme

İtfaiye merkezindeki skandal görüntülerle ilgili flaş gelişme

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na ait eğitim merkezinde 3 kadının itfaiye aracını kullanmasına dair skandal geçen görüntülerin tepki çekmesinin ardından flaş bir gelişme yaşandı. 1 itfaiye personeli açığa alınırken, 3 personel hakkında ise disiplin soruşturması başlatıldı.

03 Haziran 2021 Perşembe, 22:25 - Güncel
A
İtfaiye merkezindeki skandal görüntülerle ilgili flaş gelişme

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait İtfaiye Daire Başkanlığı Toros Eğitim Merkezinde kayda geçen skandal görüntülerin tepki çekmesinin ardından flaş bir gelişme yaşandı.

30 Mayıs'ta, Konak ilçesine bağlı Toros Mahallesi'nde meydana gelen olayda, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na ait Toros Yangın Eğitim Merkezi'ne gelen 3 kadından 1'i, itfaiye aracının direksiyonuna geçip, kullanırken, diğer 2'si de hareket halindeki aracın arkasına tutunarak, yolculuk yaptı.

GÖRÜNTÜLER TEPKİ ÇEKTİ 

Bu anları, diğer arkadaşları da cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Görüntüler, sosyal medyada yayınlandıktan sonra tepki çekti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Büyükşehir Belediyesi Hemşehri İletişim Merkezi'nden yapılan açıklamada ise "Halkımızın can ve mal güvenliğini korumakla görevli itfaiye teşkilatımızın böyle bir olayla anılması kabul edilemez. Yetkili birimler bilgilendirilmiş ve konuyla ilgili sorumlular hakkında soruşturma başlatılmıştır" denildi.

1 PERSONEL AÇIĞA ALINDI

Görüntüler sonrası 1 itfaiye personeli, açığa alındı. Belediyeye ait şirkette sözleşmeli personel olan ve İtfaiye Daire Başkanlığı'nda görev yapan 3 kişi de itfaiyedeki işlerine son verilip, kayıtlı oldukları şirkete gönderildi. Bu 3 kişi hakkında disiplin soruşturması başlatıldığı belirtildi.

"MERAK ETTİKLERİNİ SÖYLEYİNCE BİNDİRDİK"

Öte yandan itfaiyede görevli 4 kişinin, ziyarete gelen ve itfaiye aracını merak ettiklerini dile getiren 3 kadına araca binmeleri için izin verdiklerini söyledikleri öğrenildi. Merkezde bulunan bu itfaiye aracının ise eğitim amaçlı kullanıldığı belirtildi.

Ayrıca görüntüleri paylaşan 3 kadın, gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesaplarını kapattı.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


03 Haziran 2021 Perşembe, 22:25
A