Geri İtalya'yı karıştıran kadın

İtalya'yı karıştıran kadın

Kazak muhalif işadamı Muhtar Ablyazov'un eşi Alma Shalabayeva'nın İtalya'dan sınır dışı edilmesi, ülkeyi karıştırdı. İçişleri Bakanı Alfano, konudan bilgisinin olmadığını açıkladı. Haberi Yazdır Email Gönder 17.07.2013 07:32 Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

17 Temmuz 2013 Çarşamba, 07:32 - Dünya
A
İtalya'yı karıştıran kadın

İtalya'da krize dönüşen Kazak muhalif işadamı Muhtar Ablyazov'un eşi Alma Shalabayeva ve kızının ülkeden sınırdışı edilmesi hususunda sorumluluğu bulunduğu ileri sürülen Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Angelino Alfano, konudan kendisi ve hükümetten hiçbir üyenin haberdar edilmediğini savundu.


Parlamentonun üst kanadı Cumhuriyet Senatosu'nda, kamuoyunda ''Kazakiztanlı kadın ve kızı" olarak anılan Shalabayeva ve kızının sınırdışı edilmesi konusunda Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Alfano, kendisinin ve bakanlığının bu sınırdışı işlemine göz yumduğuna ilişkin iddialara açıklık getirmek ve süreç hakkında bilgi vermek için senatörlere hitap etti.

"Bugün daha önce hiç bilgilendirilmediğim bu konu hakkında konuşmak için. Ne ben ne kabinenin diğer bakanları ne de Başbakan bu konuda bilgi sahibi değildik" diyen İçişleri Bakanı Alfano, hakkındaki konudan haberdardı fakat göz yumdu iddialarını yalanladı.

 

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


17 Temmuz 2013 Çarşamba, 07:32
A