Geri İsrail'den, üçüncü doz aşılama!

İsrail'den, üçüncü doz aşılama!

İsrail'de yetkililer, iki doz Pfizer/BionTech aşısı olan bağışıklığı zayıf kişilerin, üçüncü doz aşılama yapılmasına onay verdi.

11 Temmuz 2021 Pazar, 17:55 - Dünya
A
İsrail'den, üçüncü doz aşılama!

Koronavirüs aşılama sürecini hızla yapan İsrail'den dikkat çekici bir karar geldi. İsrail yönetimi, daha önce iki doz Pfizer/BioNTech aşısı olan bazı bireylerin üçüncü doz aşı olmasına onay verdi.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ZAYIF KİŞİLERE 3'ÜNCÜ DOZ AŞI 

Delta varyantının hızla yayıldığı ülkede yetkililer özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan bireylere üçüncü doz aşı yapılmasına yeşil ışık yakıldığı açıklandı.

Delta varyantı sebebiyle son bir ay içerisinde tek hanede seyreden vaka sayısının günlük 450'lere çıktığı İsrail Sağlık Bakanı Nitzan Horowitz, "Bu karar hemen yürürlüğe girecek. İki do Pfizer/BioNTech aşısı olup bağışıklığı zayıf olanlar üçüncü doz aşı olacak" dedi.

DİĞER KİŞİLERDE AŞI DURUMU NE OLACAK?

Yetkililer henüz halkın geri kalan kısmının üçüncü doz olup olmayacağına dair bir açıklama yapmadı. Kan radyo istasyonuna konuşan Horowitz, "Halen bu konuda net bir karara varmadık ve konuyu inceliyoruz" dedi.

Corona virüsü aşılama sürecine ilk başlayan ülkelerden biri olan 9.3 milyon nüfuslu İsrail'de şu an yaklaşık 5.7 milyon insan tek doz aşı oldu.

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


11 Temmuz 2021 Pazar, 17:55
A