Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İspanyolların Türkiye isyanı

Türkiye'nin turizmdeki fiyat uygulaması İspanyollar'ı endişelendirdi. Avrupa'dan Türkiye'yi ziyaret edecek turistlere uçak, otel ve kahvaltı dahil 5 günlük paket turları 208 avroya sunması İspanya'daki Turizm şirketlerini kızdırdı.

İspanyolların Türkiye isyanı 

Kanarya Adası'ndaki oteller hükümete başvurarak özellikle İngiliz, Alman ve İskandinav ülke turistlerinin bu cazip fiyatlar karşısında rezervasyonlarını iptal ederek Türkiye'ye yöneldiğini belirtti. Türkiye'nin içeride ve bölgesinde yaşadığı olaylar nedeni ile bu yıl büyük turist sıkıntısı yaşadığını ileri süren İspanyol seyahat acenteleri 5 günlük turların 208 avroya sunulması karşısında rekabet etmelerinin imkansız olacağını savundu.

Sonbahar sezonunda halen yaz mevsimi yaşanan Kanarya adalarına gitmeye hazırlanan İspanyol turistlerin de Türkiye'ye yönelmeye başladığı ifade edildi. Kriz ile karşı karşıya kalan İspanyollar'ın 208 avroluk fiyat karşısında şaşırdıklarını vurgulayan yetkililer "Bu paketi alan İspanyollar Madrid'den tarifeli bir uçakla Türkiye'ye giderek 3 veya 4 yıldızlı otellerde 5 gün tatil yapabiliyorlar" açıklaması yaptı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!