Geri İranlı turistlere 2 bin 700 liraya Biontech aşısı yapılıyor iddiası

İranlı turistlere 2 bin 700 liraya Biontech aşısı yapılıyor iddiası

Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği (OTSAD) Başkanı Hüseyin Kırk, İstanbul Şişli'de bulunan bir turizm acentasının İranlı turistlere 2 bin 700 lira karşılığında BionTech aşısı yaptırdığını iddia etti. Hüseyin Kırk, söz konusu acentanın İran'da "İstanbul'a gel aşı yaptır" adında bir reklam kampanyası yaptığını öne sürdü. Kırk, ''2 bin 700 lira uğruna kim bilir hangi sahte aşıları hangi sahte olan iğneleri bu insanlara enjekte ettiler'' dedi. İddianın ardından ekipler, seyahat acentasında denetim yaptı ancak aşı veya aşılamaya dair herhangi bir kanıt bulunamadı.

11 Temmuz 2021 Pazar, 11:26 - Güncel
A
İranlı turistlere 2 bin 700 liraya Biontech aşısı yapılıyor iddiası

OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, "İstanbul'u tercih eden İranlılara yalan olan ve onların hayatıyla oynayacak bir reklam ortaya çıkmış 'İstanbul'a gel 2 bin 700 lira karşılığında BionTech aşısı ol' deniyor. İstanbul'a gelenler ikamet ve oturum izni almadan aşı oluyor. 2. aşıyı 2 gün sonra yapıyorlar. İlk dozu saygın bir klinikte yapıyorlar. Kişi başı 2 bin 700 TL para alıyor" dedi.

"HİÇBİR SORUMLULUK KABUL ETMİYORUZ"

Hüseyin Kırk, "En vahimi de eğer kalp krizi geçirebilecek veya sağlık problemi yaşayabilecek olan kişiler var ise 'Bunun hiçbir şekilde sorumluluğunu almıyoruz' diyerek imza alıyorlar. İnsan sağlığıyla nasıl oynanıyor. E-Nabız'dan kayıt alınmıyor, ve aşı kartı veriyorlar. 2 bin 700 lira uğruna kim bilir hangi sahte aşıları hangi sahte olan iğneleri bu insanlara enjekte ettiler" ifadelerini kullandı.

ŞİŞLİ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ DENETİM YAPTI

İddiaların odağındaki seyahat acentasına, Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri ve Şişli İlçe Sağlık Müdürlüğü Ekiplerince denetleme yapıldı. Söz konusu adreste aşı veya aşılamaya dair herhangi bir kanıt bulunamadı.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


11 Temmuz 2021 Pazar, 11:26
A