Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Instagram kullanıyorsanız dikkat!

Instagram 16 Ocak'tan itibaren bilgilerinizi Facebook'a ait şirketlerle paylaşacak.

Instagram kullanıyorsanız dikkat!

1 milyar dolar gibi büyük bir meblağ karşılığında Facebook'un sahibi konumuna geçtiği Instagram, yeni gizlilik politikasının önizlemesini yayımladı. 16 Ocak 2013 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan gizlilik politikası bazı yönleriyle yine kullanıcıların canını sıkacak gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz günlerde Facebook'un yeni gizlilik politikasına geçiş sürecinin başlamasının ardından Facebook ve Instagram arasında veri paylaşımı ile ilgili de bir madde yer alıyordu. Aynı madde Instagram için de geçerli olacak ve Instagram, Facebook'un sahibi olduğu diğer şirketlerle "kullanıcı içeriğini ve bilgilerini" paylaşma hakkına sahip olacak. Ek olarak çerezler, yer bilgileri, aygıt tanımlamaları ve diğer bilgiler de buna dahil.

Facebook ve Instagram yeni veri paylaşımı politikasının kullanıcıların servisleri üzerindeki deneyimlerini arttırmayı amaçladığını söylüyor. Tabii ki esas olayın "reklam" olduğunu söylemeye gerek yok. Size özel ve sizin verileriniz üzerinden karşınıza çıkacak reklamlara hazır olun. Instagram güncellenen maddelerin kullanıcıları korumak, spam ve ihlalleri engellemek amacıyla konulduğunun da altını çiziyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!