Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İmamoğlu'ndan Bahçeli'ye yanıt: Gerektiğinde aramaktan imtina etmem

İstanbul'da her gün 'bulaşıcı hastalık' dolayısıyla hayatını kaybedenlerin sayısını açıklamaya başlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sağlık Bakanlığı rakamlarına ilişkin eleştirilerinden dolayı kendisini hedef alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi.

İmamoğlu'ndan Bahçeli'ye yanıt: Gerektiğinde aramaktan imtina etmem

Sözcü'den İsmail Saymaz'a konuşan İBB Başkanı İmamoğlu, polemiğe girmek istemediğini belirterek, şunları kaydetti:

"Ben parti genel başkanlarına saygı duyarım. Onlarla polemiğe girmem. Benim yapmak istediğim, vatandaşı doğru bilgilendirmek ve doğru tedbirlerin alınmasını sağlamaktır. Dünyada da örnekleri var. Bazen bir ülkedeki doktorun feryadı sayesinde, o ülkedeki sistem şeffaflığa dayalı olunca başarılar elde ediliyor.

Benim derdim, sürecin şeffaflıkla yönetilmesidir. Vefat rakamlarını öğrenmek için genel başkanlar beni aramıştır. Ben de şeffaflıkla bilgi vermişimdir. Umuyorum ki Sayın Bahçeli de arar. Gerektiğinde ben de aramaktan imtina etmem, süreci paylaşırım."

MHP lideri Bahçeli ne demişti?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı, bugün TBMM'de gerçekleştirilen partisinin grup toplantısında şunları söylemişti:

"Özellikle vaka ve vefat sayılarıyla ilgili korku uyandıranların bize göre niyeti kötüdür. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı'nın Sağlık Bakanlığı'nın verilerini tekzip eden laçka açıklamalarının itibar edilecek hiçbir yanı yoktur. Böylesi bir dönemde siyasi çıkar peşinde koşmak gafilce bir yaklaşımdır. Sağlık Bakanımızın geceli gündüzlü mücadele ederken, belediye işlerinden başka işlere burnunu sokan bu kendini bilmezin amacı nedir?

Virüsün bir siyaset ve ekonomik krize yol açması, demokrasi dışı oluşumları tetiklemesi mi amaçlanmaktadır. Covid-19'un meslek hastalığı sayılması konusunda TBMM'de üzerimize ne düşüyorsa yapacağımızın teminatını veriyoruz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!