Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Hilbert fedakarlığa yanaşmadı"

Beşiktaş, eski futbolcusu Roberto Hilbert'in ağabeyi Frederik Hilbert'in yaptığı açıklamaları yalanladı.

''Hilbert fedakarlığa yanaşmadı''

 

Siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Eski futbolcumuz Roberto Hilbert'in ağabeyi Frederik Hilbert'in ağzından basına yansıyan asılsız iddialar hakkında açıklamadır:

Söz konusu şahsın: "Geçtiğimiz sezon Fikret Orman bizden fedakarlık istedi. Roberto da önemli bir tutarda indirim yaptı. Başkan da bu sezon için zam ve 3 yıllık kontrat sözü verdi. Biz yeni sözleşme beklerken kulüp tekrar indirim istedi. Roberto da doğal olarak ayrılmak zorunda kaldı. Fikret Orman resmen bizi kandırdı." şeklinde basına yansıyan iddiaları bütünüyle uydurmadır.

Eski futbolcumuz Roberto Hilbert geçtiğimiz sezon sözleşmesinde herhangi bir fedakarlığa yanaşmamış ve 1.350.000 Avro karşılığı forma giymiştir. Aynı futbolcumuz bırakın önemli bir miktarda indirim yapmayı, kulübümüzden olan alacakları yapılandırılırken son derece katı bir tutum sergilemiş ve hiç bir kolaylık göstermemiştir. Tüm bunların sonucunda yıllık ücretini bütünüyle tahsil ettiği gibi, ek olarak gecikme cezası ve faiz adı altında toplam 228.000. Avro daha avukatları aracılığıyla tahsil etmiştir. Adı geçen futbolcunun yeni kulübüne yıllık 400 Bin Avro karşılığı sözleşme imzaladığını hatırlatır, bu tarz haberlerin başkanımız Fikret Orman ve kulübümüzün manevi şahsiyetini küçük düşürmek amacıyla kasıtlı olarak yapıldığının farkında olduğumuzu ve sorumlularla ilgili hukuki girişimlerde bulunacağımızı hatırlatırız" denildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!