Geri Hayatın gülen yüzleri

Hayatın gülen yüzleri

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, 'Hayatın Güler Yüzleri' projesi kapsamında hazırladıkları 'Görme Engelliler Tiyatrosu' adlı oyunu, Gül Hanım Karasu İlköğretim Okulu'ndaki görme engelli öğrenciler için sahneledi.

13 Aralık 2012 Perşembe, 10:44 - Bursa Bölge
A
Hayatın gülen yüzleri

 Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi gönüllüleri, duyarlı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 'Hayatın Gülen Yüzleri' projesi kapsamında bu kez 'Dünya Engelliler Günü' dolayısıyla engelli öğrencilerle bir araya gelen gençler, Gül Hanım Karasu İlköğretim Okulu'nun görme engelliler sınıfıyla birlikte tiyatro oyunu hazırladı. Engelli öğrencilerle 'Görme Engelliler Tiyatrosu'nu oluşturan Gençlik Meclisi üyeleri müzikal tadında, hem eğlendiren hem de düşündüren tiyatro oyununu sahneledi.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Yardımcısı Furkan Öksüz, 'Görme Engelliler Tiyatrosu' ile öğrencilere engellerin aslında engel olmadığını anlatmak istediklerini söyledi. Daha iyi bir dünya için hep birlikte yaşamak gerektiğini belirten Öksüz, "Tiyatroya katılan engelli olmayan öğrencilere siyah gözlükler vererek empati kurmalarını sağladık. Oyunu sahneledikçe miniklerle birlikte mutluluğu, heyecanı ve sevinci yaşadık. Projenin hedefine ulaştığını öğrencilerin yüzlerine bakınca anladık. Günün sonunda bizlere şarkı söyleyerek sürpriz yapan öğrenciler, mutluluklarını ifade etti" dedi.
Öksüz, sosyal sorumluluk içeren çalışmalarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


13 Aralık 2012 Perşembe, 10:44
A