Geri Hastanede kreş gibi çocuk servisi

Hastanede kreş gibi çocuk servisi

KOCAELİ'nin en büyük hastanesi olan 350 yataklı Darıca Farabi Devlet Hastanesi çocuk servisi, hastaneden çok eğlenceli bir eğitim yuvasını andırıyor. Servise tedavi için gelen çocuklar kreş ortamında kalıyor.

17 Temmuz 2013 Çarşamba, 15:46 - Yaşam
A
Hastanede kreş gibi çocuk servisi

 

Hastane Yöneticisi ve Başhekimi Dr. Ayhan Aktaş, bu sayede özellikle anne ve babalardan teşekkür aldıklarını belirterek şunları söyledi:

"Buraya gelen hasta çocuklar, kreş ortamında olan servisimizde çeşitli aktivitelerde bulunarak, hastane korkusunu üzerlerinden atıyorlar. Aynı zamanda oyunlar da oynayabiliyorlar. Her şeyi ince ayrıntısına kadar düşünüp, yaptık. Duvarlarda yer alan eğitici doğru beslenme, anne- baba sevgisi, doktor- hemşire sevgisi, kardeşlik duyguları, bilmeceler, oyunlar çocukları ilgisini çekiyor. Yerde bulunan seksek, adım oyunları ile birlikte minik hastalarımız motive oluyor. Ayrıca Nasreddin Hoca ve Keloğlan gibi milli değerlerimize de sahip çıktık. Her resimde ayrı bir mesaj olması, çocukların merak isteğini ister istemez uyandırıyor. Çocuk servisinde ayrıca mini kütüphane de bulunuyor. Çocuklar burada  hemşirelerin kontrolünde kitap okuyabiliyor. Çocuklar, burada yaşadıklarını daha sonra kağıda aktarıp, hasztane yöneticilerine duygularını anlatıyor. "

ANNE OFİSİ VE OTELİ

Çocuk servisinde çocukların yanı sıra, annelerin de ofisi ve oteli var. Anneler ofislerine oturup dinlenirken, çay içip yemek yiyebiliyor. Anneler  ayrı olan odalarda kalabiliyor ve otel konforunda hizmet alabiliyorlar.

73 YATAK KAPASİTELİ

Başhekim Ayhan Aktaş, 3 bin metrekareden oluşon Çocuk servisi'nde 73 yatak bulunduğunu belirterek, "Her ay düzenli seminerler de vererek, anne ve anne adaylarımıza yardımcı oluyoruz. Çok cüzi bir miktara yaptığımız bu proje ile birlikte, hasta olan çocuklar buraya geldiğinde, kendilerini farklı bir dünyaya gelmiş gibi hissediyorlar" dedi. 

Diğer Yaşam Haberleri için tıklayın


17 Temmuz 2013 Çarşamba, 15:46
A