Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Gürsu'daki Suriyeli vatandaşlara belediyeden destek

Gürsu'da ikamet eden Suriyeli aileler için Gürsu Belediyesi tarafından yardım kampanyası başlatıldı.

Gürsu'daki Suriyeli vatandaşlara belediyeden destek

Gürsu' da ikamet eden yaklaşık 260 kişilik 30 Suriyeli aile için Gürsu Belediyesi tarafından başlatılan kampanya kapsamında, dernekler, muhtarlar ve Belediye personelinin katılımıyla toplantı düzenlendi. Suriye' de yaşanan olayların bir an önce bitmesini istediklerini anlatan Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, "Canlarını kurtarmak için vatanlarından kopup ülkemize sığınan Suriyeli kardeşlerimizin ihtiyaçlarının giderilmesine destek olmak her şeyden önce bir insanlık borcu. Biz de Gürsu Belediyesi olarak ilçemizin Yenidoğan Mahallesi'nde ikamet eden Suriyeli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını tespit etmek ve yanlarında olduğumuzu göstermek için bir araya geldik" dedi.
Başkan Özcü, barınma, sağlık, beslenme gibi zorunlu ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak olan Suriyeli vatandaşları ziyaret ederek ihtiyaçlarını yerinde tespit ettiklerini ve her türlü yardımın yapılmasını beklediklerini söyledi.
Kampanya kapsamında Suriyeli vatandaşlara Gürsu Belediyesi Sağlık Müdürlüğü bünyesinde ücretsiz olarak sağlık hizmeti verilirken, sosyal yardımlar kapsamında ailelere yardım yapılıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!