Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Göletler balıklandı

Sakarya genelinde bulunan 16 gölete 36 bin adet balık yavrusu bırakıldı. 2013 yılı balıklandırma projesi kapsamında yapılan çalışmada 36 bin adet pullu sazan balığı yavrusu Sakarya'daki göletlere bırakıldı.

Göletler balıklandı


Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü'nde üretilen Pullu Sazan balığı yavruları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yürütülen 2013 yılı balıklandırma programı çerçevesinde, Sakarya genelinde bulunan 11 adet gölete toplam 36.000 adet bırakıldı. Bakanlık tarafından yürütülen projede yapılan balıklandırma faaliyetiyle; göl ve göletlerde iç su balıkları yönünden popülasyon artışının sağlanması ve göletlerin su ürünleri potansiyeli açısından zenginleştirilmesi amaçlanıyor.
Adapazarı ilçesinde bulunan Işıklar ve Salmanlı göletlerine 6 bin adet, Taraklı ilçesinde bulunan Kayaboğazı ve Karagöl göletlerine 7 bin adet, Kaynarca ilçesinde bulunan Kulaklı ve Müezzinler göletlerine 6 bin adet, Geyve İlçesinde bulunan Sekiharman ve Çukurköy göletlerine 7 bin adet, Ferizli ilçesinde bulunan Nalköy Göletine 4 bin adet, Kocaali ilçesinde bulunan Karapelit göletine 3 bin adet, Pamukova ilçesinde bulunan Hüseyinli Göletine 3 bin adet olmak üzere toplamda 36 bin sazan balığı yavrusu salındı.
Vatandaşların gerek balıklandırılan göllerde ve gerekse diğer sularda, av yasaklarına uyması, sürdürülebilir su ürünleri açısından büyük önem arz ettiğini kaydeden yetkililer, "Av yasaklarına uyalım, uymayanlar ile ilgili gerekli ihbarı da Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü İl ve İlçe teşkilatlarına yapalım" dediler.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!