Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Getir, ABD'ye hazırlanıyor

Getir, 7 milyar dolar değerlemeyle 500 milyon dolarlık yatırım turuna çıktı. Getir, 500 milyon doları ABD pazarında büyümek için kullanmayı planlıyor.

Getir, ABD'ye hazırlanıyor

Getir ABD'de büyümek için en az 500 milyon dolarlık yatırım çekmek amacıyla iki yıl sonra New York Borsası'nda halka arz olmayı planlıyor

Perakande dağıtım şirketi Getir, konuya yakın kaynakların Bloomberg'e verdiği bilgiye göre, en az 7 milyar değerleme ile şirkete yeni fon arayışında.

Şirket en son mart ayında Seqouia Capital ve Tiger Global'den 300 milyon dolar fon sağlamış ve Getir'in değerlemesi 2,6 milyar dolar seviyesinde gerçekleşmişti.

Kaynaklar Getir'in en az 500 milyon dolarlık ilave bir yatırım çekmeyi amaçladığı bilgisini verdi.

Getir konuya ilişkin yorum yapmadı.

Getir'in gelecek yeni finansman ile ABD pazarında büyümek istediğini belirten kaynaklar görüşmelerin gelecek ay tamamlanabileceğini ve iki yıl sonra şirketin New York Borsası'nda halka açılmasının planladığını belirtti.

Koronavirüs salgını döneminde artan talep hızlı teslim firmalarına olan talebi artırdı. Getir, operasyonlarını Londra ile Türkiye dışında genişletirken Brezilya pazarına da yılın ikinci yarısında girmeyi amaçlıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!