Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Gençlerden kan bağışına çağrı

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Çevre-Sağlık Çalışma Grubu ve Kızılay Bursa Şubesi iş birliğiyle 15-19 Ekim tarihleri arasında 'Damlaya Damlaya Can Olur' sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenleniyor.

Gençlerden kan bağışına çağrı

Tek kaynağı insan olan kanın, acil değil sürekli ihtiyaç olduğuna dikkat çekmek için Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Kızılay ortaklığında BurSanat Eğitim ve Gençlik Derneği, Tanıtım Gönüllüleri Derneği, Bursa Karacabeyliler Derneği, Uludağ Üniversitesi Çevre, Hukuk, Sosyoloji ve Uluslararası İlişkiler Toplulukları desteğiyle 'Damlaya Damlaya Can Olur' kan bağışı kampanyası düzenleniyor. 15-18 Ekim tarihleri arasında Uludağ Üniversitesi'nde, 19 Ekim tarihinde ise Kent Meydanı'nda açılacak kan toplama noktalarında vatandaşlar kan verebilecek.
Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hakan Darılmazlar, kan vererek toplumsal bir görevi yerine getirmek istediklerini belirtti. Kan bağışının hem kişilerin kendi sağlığı, hem de ihtiyaç sahibi hastalar için hayati önem taşıdığının altını çizen Darılmazlar, 'Damlaya Damlaya Can Olur' kan bağışı kampanyasına herkesi davet etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!