Geri Genç YouTuber hayatını kaybetti

Genç YouTuber hayatını kaybetti

Lenfoma kanseri ile mücadele eden Güney Koreli YouTuber, Dawn Lee 29 yaşında hayata veda etti.

07 Haziran 2021 Pazartesi, 12:27 - Dünya
A
Genç YouTuber hayatını kaybetti

Güney Kore'nin en ünlü YouTuber'larından olan Dawn Lee adını kullanan Lee Jung-Joo yakalandığı lenfome kanserinin pençesinden kurtulamayarak 29 yaşında hayata gözlerini yumdu. Lee'nin yayınladığı Youtube videoları lenfoma kanserine yakalanmış diğer hastalara da umut oluyordu.

K-beauty ile Youtube'da 2021 yılına damgasını vuran güzel fenomen Lee Jung-Joo henüz 29 yaşındaydı. 640 binden fazla abonesi olan Jung-Joo, kanser olduğunu Şubat ayında öğrenmiş ancak umudunu asla kaybetmeyerek videolarını devam etmişti. Videolarını Dawn Lee adıyla yayımlıyordu.

Videolarında tedavi sürecini anlatan ve hayranların asla pes etmemeyi öğütleyen Jung-Joo tüm çabalara rağmen hayatını kaybetti. Kanser olmadan önce makyaj ve saç videolarıyla hayran kitlesi elde eden K-Beauty fenomeni ayrıca günlük hayatla ilgili paylaşımlar da yapıyordu.

Kanserle mücadelesinde hem hayranlarından hem de ailesinden destek alan ünlü fenomen, videolarında yaşadıklarını acılarını tek tek anlatarak farkındalık yaratmıştı.

Lee, ilk başta "güzel" olmayan içeriği paylaşmaktan endişe ettiğini, ancak videolarının benzer durumdaki diğer kişilere yardımcı olacağını umduğunu söylemişti.

Diğer Dünyadan Haberler için tıklayın


07 Haziran 2021 Pazartesi, 12:27
A