Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Galaxy S4 dava kapsamına girmedi

Mobil dünyasının gündeminden bir türlü düşmeyen Samsung-Apple davasında önemli bir gelişme daha yaşandı.

Galaxy S4 dava kapsamına girmedi

Samsung ve Apple arasında yaşanan patent anlaşmazlıkları bırakın kullanıcıları davayı yürüten yargıçları bile bıktırdı.

Her geçen gün kapsamı genişletilen davaya son olarak Apple, Galaxy S4'ü dahil etmek istemişti. Cupertino merkezli şirket Galaxy S4'te de bazı ihlallerin söz konusu olduğu ve bu sebeple dava kapsamında yer alan eski bir modelin çıkarılarak yerine Galaxy S4'ün dahil edilmesini talep etti. İkili arasında yaşanan davaları yürüten ve bu sayede Amerika'nın en popüler yargıçlarından biri haline gelen Lucy Koh ise davanın genişletilmesinden ziyade kapsamının daraltılması yolunu tercih etmişti.

Galaxy S4'ün yeni bir model olması ve halihazırda elde ettiği satışlar hakkında detaylı bilgiler almanın şu an için çok zor olduğunu ve ayrıca yukarıda da belirttiğimiz üzere Yargıç Koh'un dava kapsamında yer alan cihaz sayısını azaltmak istemesi sebebiyle Apple'ın Galaxy S4 talebi reddedildi.

İkili arasında yaşanan dava ikinci yılına girerken, her defasında güncel modellerin dava kapsamına alınmasıyla süreç içerisinden çıkılmaz bir hale bürünüyor. Lucy Koh, tarafların masa başında anlaşmaya gitmeleri için bir dönem yoğun bir baskı yapsa da hem Apple hem de Samsung bu duruma yanaşmamıştı. Mobil dünyasında neredeyse sıradan bir vaka haline gelen Apple-Samsung davaları dünyada on farklı ülkede hala devam etmektedir.


Kaynak: teknolojioku.com

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!