Geri Galatasaray'da kutlama Trabzonspor maçında yapılacak

Galatasaray'da kutlama Trabzonspor maçında yapılacak

GALATASARAY şampiyonluk için geriye sayıyor ancak başta teknik direktör Fatih Terim ve yöneticiler mutlu sonu matematiksel olarak garantilemeden şampiyonluk lafını dile getirmek istemiyorlar.

02 Mayıs 2013 Perşembe, 13:24 - Spor
A
Galatasaray'da kutlama Trabzonspor maçında yapılacak

Teknik direktör Fatih Terim geçen hafta kazanılan Gaziantepspor maçındaki futbolu beğenmediğini oyuncularına deklare etti ve Sivasspor maçında çok daha iyi hazırlanmaları gerektiğinin altını çizdi. Terim iki gündür Florya'da özel görüşmeler yaparak ligin bitmediğinin altını çiziyor ve şampiyonluk için Sivasspor maçına yüzde yüz motivasyon sağlamak için çaba gösteriyor.

Fatih Terim'in bu özel çabasının yanısıra başkan Ünal Aysal ile görüşerek şampiyonluk kutlamalarının Trabzonspor maçına bırakılmasını ve Fenerbahçe maçına da motivasyonunu yitirmiş bir takım olarak gitmek istemediklerini söylediği öğrenildi. Bu yüzden Sivasspor maçında yönetim şampiyonluk töreni organize etmeyecek, sadece taraftarın doğal kutlamasına kolaylık sağlanacak. Bu arada Galatasaray'ın en büyük taraftar grubu Ultraslan'ın da Sivasspor maçında kareografi yapmayacağı ancak Trabzon maçında bugüne kadar görülmemiş bir şov hazırlayacakları öğrenildi.

Galatasaray Yönetimi, son maçtan önce şampiyonluğu kutlamaları halinde de Trabzonspor maçının saat 16.30'a alınması için TFF'ye başvuracağı ve şampiyonluk kutlamalarının startının kulübün kuruluş tarihi 1905'i anmak adına 19.05 görkemli bir havai fişek gösterisiyle başlayacağı öğrenildi.

TRANSFER KONUŞMAK YASAK

Galatasaray'da futbolcuların motivasyonunun bozulmaması için transfer konuşmak da kesinlikle yasak. Alper Potuk'la ilgili Eskişehirspor cephesinden gelen açıklamalara hiçbir cevap verilmeyerek bu konuda ismi takasta geçen bazı futbolcuların olumsuz etkilenmemesi için sessiz kalınması kararı alındı. Fatih Terim'in transfer listesinin hazır olduğu ve Başkan Ünal Aysal'a transfer düşünülen mevkiler için alternatifli bir liste vereceği öğrenildi. Bu transfer listesinde önemli isimlerin yanı sıra henüz transfer piyasasında adı gündeme gelmemiş geleceğe yönelik isimler de var. Terim'in listesinin hazır olduğunu bilen başkan Ünal Aysal'ın ise transferi bir an önce sonuçlandırıp, takımının sezon başı hazırlık kampından önce yeni oyuncuların kadroya katılmasını hedeflediği bildirildi.

SNEİJDER DÖNÜYOR, DANY KULÜBEYE

Galatasaray, Sivasbpor maçı hazırlıklarını büyük bir ciddiyetle sürdürürken, teknik direktör Fatih Terim bir yandan da şampiyonluğu getirebilecek maçın taktik hazırlıklarını yapıyor. Gaziantepspor deplasmanında pozisyon üretmekte sıkıntı çeken sarı kırmızılı takıma Sneijder'in katılması bekleniyor. Son iki antrenmanda takımla birlikte çalışan Sneijder kadroda yer alırken, Dany yabancı kontenjanına takılacak. Dany'nin kulübede olması durumunda savunmanın ortasında Semih ile birlikte Gökhan Zan görev yapacak.

BİLET KALMADI

Galatasaray, Sivasspor maçının biletleri ise deyim yerindeyse can yakıyor. Türk Telekom Arena'da kombineler dışında sadece 4.500 koltuk ve bu sayıya karşın binlerce talep bulunuyor. Kalan az sayıda bileti alabilmek için için çaba sarf eden sarı kırmızılı taraftarların büyük bir bölümü bilet bulamayacak. Bu yüzden sarı kırmızılı taraftarlar, yönetim kurulunun bilet bulamayan taraftarlar için stat dışında dev ekran hazırlaması için talepte bulunulduğu öğrenildi.

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 13:24
A