Geri Fabrikada korkutan patlama

Fabrikada korkutan patlama

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde kurulu Fatin Rüştü Zorlu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (ERDEMİR) gaz sıkışmasından dolayı patlama meydana geldi.

06 Aralık 2013 Cuma, 12:31 - Güncel
A
Fabrikada korkutan patlama

 

Edinilen bilgiye göre, dün gece saatlerinde yüksek fırından çelikhaneye malzeme götürülüş sırasında 'torpido' olarak isimlendirilen bölümde, gaz sıkışması sebebiyle patlama meydana geldi. Patlama sonrası çıkan yangını Erdemir itfaiye ekipleri müdahale ederek kısa sürede söndürdü.

Patlama sırasında olay mahallinde yangına karşı kamufle kıyafetle çalışan bir işçi, ayağına ve eline gelen demir parçalarıyla hafif yaralandı. ERDEMİR'e ait ambulans ile Ereğli Devlet Hastanesi'ne götürülen Şendağ Şentürk (38) ayakta yapılan tedavisinden sonra taburcu edildi.

ERDEMİR yetkilileri tarafından gazetecilere gönderilen açıklamada "Normal proses gereği sıcak sıvı madenin taşındığı torpido içerisinde sıkışan gazların aniden dışarıya çıkmak istemesi sonucu köpürme ve yüksek ses çıkması meydana gelmiştir. Herhangi bir sorun yoktur, sistem normal çalışmaktadır." denildi.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


06 Aralık 2013 Cuma, 12:31
A