Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Esaret günlerini anlattılar

Yıllarca bir evde tutsak tutulan üç genç kadın, 10 yıllık esaretleri sırasında yaşadıkları konusunda suskunluklarını bozdular.

Esaret günlerini anlattılar

EAmanda Berry, Gina DeJesus ve Michelle Knight, günümüzde birer yetişkin genç kadın. Ancak bu kadınlar genç kızlıklarını esaret ortamında, bir evin bodrum katında geçirdiler.

Yaklaşık iki ay önce, bir komşunun sayesinde kurtulan üç genç kadın Youtube'da yayınlanan bir video kaydıyla ilk kez esaret günlerini kamuoyuna anlattılar.

Amanda Berry, toplam 3,5 dakikalık video kaydında, "Bu işkencenin üstesinden gelebilmek için bana ve aileme yardım eden herkese teşekkür etmek istiyorum" dedi.

27 yaşındaki Amanda, "Her gün daha da iyiye gidiyorum. Her şeyden uzaklaşmak bana çok iyi geldi" diye konuştu.

'Tanrı herkes için bir plan hazırladı'

Üç genç kadının talimatıyla bir reklam ajansı tarafından hazırlanan video kaydında Gina DeJesus da anne-babasıyla kamera karşısına çıktı. Gina, "Belki cehennemden geçmiş olabilirim. Ama yüzümde bir gülümseme ve başım dik olarak cehennemdem geçeceğim" dedi.

Michelle Knight, "Nefret duymayacağım. Tanrı, herkes için bir plan hazırladı. Benim için öngördüğü plan, benzer durumlara düşen kişilere yardım etmektir" ifadelerini kullandı.

52 yaşındaki otobüs şöförü Ariel Castro, üç genç kadını 2002 - 2004 yılları arasında kaçırıp yıllarca tecavüz etmekle suçlanıyor. Esaret sırasında Amanda Berry'nin bir çocuğu oldu. Castro, aralarında cinayetin de bulunduğu 329 suçtan yargılanacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!