Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ermeni Başkandan şok iddia!

Sason Ermeniler Derneği Başkanı Aziz Dağcı, Ermeni bir vatandaşın provokasyon amacıyla kendisini Müslümanlara dövdürtmeye çalıştığını iddia ederek, bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Ermeni Başkandan şok iddia!

Batman'ın Sason ilçesinde faaliyet yürüten Sason Ermeniler Derneği'nin Başkanı Aziz Dağcı, Ermeni cemaati üyesi olan E.B.'nin, 28 ve 29 Temmuz 2012 tarihinde yaptıkları programda, Müslümanlara kendisini dövdürtmek için bin TL para teklif ettiğini iddia etti. Dağcı, E.B.'nin, Müslüman ve Ermeniler arasında provokasyonu hedeflediğini ve Türkiye'yi kötülemeye çalıştığını öne sürdü. Dağcı, "Programa Amerika'dan, Ermenistan'dan ve birçok yerden basın mensubu geldi. E.B. de oradaydı. Basının gelmesini fırsat bildi. Beni orada Müslüman vatandaşlara dövdürmek istedi. Bu şekilde bir provokasyon çıkartmayı hedefledi" diye konuştu.

Bu kişinin amacının provokasyon yapmak olduğunu öne süren Dağcı, "Bu kişinin amacı, Müslüman ve Ermeni toplulukları arasında provokasyona yol açmaktı. Ancak amacına ulaşamamış ve Müslüman kardeşlerimiz bu oyuna alet olmamıştır. Gayesi, Türkiye'yi dünyaya kötülemek" dedi. Can güvenliğinin tehlikede olduğunu söyleyen Dağcı, Sason Cumhuriyet Başsavcılığı'na ve İstanbul'daki ilgili makamlara suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!