Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Erman Kunter'e yeni görev

Basketbol şubesinde Erman Kunter'i sportif direktörlüğe getiren Beşiktaş, başarıyı uzun vadeli projeyle gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Erman Kunter'e yeni görev

Geçen sezon takımın antrenörlüğünü yapan ve yeni dönemde sportif direktör olarak görev alacak Erman Kunter, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kulüp başkanı Fikret Orman'ın kendisine sportif direktörlük teklifinde bulunduğunu ve bunu kabul ederek 3 yıllık proje üzerinde çalıştığını söyledi.

Başkan Orman'ın uzun vadeli yapılanma istediğini anlatan Kunter, "Bunun içinde genç oyuncularla takımın yeniden yapılandırılması ve altyapının organize edilmesi de var. Fikret Orman bütün basketbol şubesinin sportif direktörlüğünü teklif etti ve ben de kabul ettim. Özellikle uzun vadeli proje üzerinde durduk ve bu konuda ortak nokta bulduk" diye konuştu.

Kendisinin bu görevi almadan önce antrenör olarak bazı çalışmalarda bulunduğuna dikkati çeken siyah-beyazlı takımın yeni sportif direktörü, "Bunlara devam ediyoruz. Önümüzdeki hafta A takımının antrenörünü belirleyeceğiz. Şu an herhangi bir isimle temasımız yok. Yapılanmayı hazırlıyoruz ve aynı zamanda alt yapıyı organize edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Erman Kunter, antrenörlük konusunda 4-5 isim üzerinde durduklarını, gelecek haftadan itibaren bu isimlerle temasa geçeceklerini ve bu konuda süratli hareket etmek istediklerini dile getirdi.

KADIN TAKIMI DEVAM EDECEK

Beşiktaş, oluşturulan proje kapsamında kadın basketbolunda da devam kararı aldı.

Her sezon büyük sıkıntılar yaşayan ve zaman zaman kapanması gündeme gelen kadın takımında da yeniden yapılanma içinde olacaklarını kaydeden Kunter, şöyle konuştu:

"Projemizin içinde bayan takımı da var. Zaten bayan takımımızda antrenörümüz var. Bütün basketbol organizasyonunda mutlaka ve mutlaka genç oyunculara ağırlık verilmesi ana prensibimiz olacak. Bir senelik proje olması mümkün değil. 3 yıllık proje üzerinde çalışıyoruz."

"BÜTÜN BİRİKİMLERİMİ ANTRENÖRE VERİRİM"

Erman Kunter, yol haritası belirlemenin önemli olduğunu ve bütün birikimlerini gelecek antrenöre de aktarmayı istediğini ifade etti.

Kendisinin inandığı şeyler olduğunu belirten tecrübeli isim, "Bir antrenörümüz olacak. O antrenörün de rahatlıkla hareket sahası olmasını ve baskıyı hissetmemesini istiyorum. Ana hatlarıyla benim sportif direktör olarak verdiğim kararlar önemlidir. Ama yabancı oyuncu tercihleri ve buna benzer konulara karışamam" diye konuştu.

Projeyi başarılı hale getirmek için gençlere önem vermeleri gerektiğini vurgulayan Erman Kunter, sözlerini şöyle tamamladı:

"Gençler bazında büyük eksikler olduğunu düşünüyorum. Hem Beşiktaş hem Türk basketbolunda bu yönde eksikler var. Bu yönde bir yapılanma üzerinde durduk. Bu bir tercihtir. Beşiktaş tekrar altyapısından oyuncu yetiştiren ve bunun yanında yukarıları hedefleyen bir kulüp olacak. Tabii ki gelecek sezon da büyük hedeflerle yola çıkacağız. Ama yeni sezonda ben sahanın bir başka tarafında olacağım."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!