Geri Erdoğan elindeki son anketi açıkladı

Erdoğan elindeki son anketi açıkladı

Başbakan Erdoğan, yaklaşan seçimler öncesi yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

17 Ağustos 2013 Cumartesi, 11:48 - Siyaset
A
Erdoğan elindeki son anketi açıkladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan elindeki son anketi açıkladı. "Oyumuz yüzde 55, muhalefet ise düşüşte" diyen Başbakan, "Armudu yenen ağaç taşlanır" dedi.

Türkmenistan dönüşünde beraberindeki gazetecilere gündemi değerlendiren Erdoğan sorulara cevap verdi. Yerel seçimin yaklaşmasıyla

Başbakan Erdoğan, aday seçimi için, "Kamuoyu araştırması yapacağız. Çıkan 3-5 ismi o il'deki halka soracağız. Adaylarımızı peyder pey açıklayacağız. Üzerinde ittifak olan isimleri bu süreci beklemeden açıklayabiliriz. Büyükşehir adaylarını eylül-ekim gibi açıklamaya başlarız" dedi.

OYUMUZ YÜZDE 55, MUHALEFETİNKİ DÜŞÜYOR

Başbakan Erdoğan 7 tane seçim kazandıklarını belirterek elindeki son seçim anketini gösterdi.

Erdoğan "Armudu yenen ağaç taşlanır. Yenmeyeni kimse taşlamıyor. Ortada bir hizmet var. 10 yılda Türkiye'nin geldiği bir nokta var. Bir de sandıktan çıkma çabası olmayan muhalefet.. Son anketlerimize göre, oyumuz yüzde 55'e kadar çıkıyor. Ortalama yüzde 53. Muhalefetin oyu ise, düşüyor. Bazılarının diktatör yakıştırmasını da anlamıyorum. Bu ülkede seçim arkasına seçim yapılıyor. Herkes partisini kurabiliyor. Mısır'daki gibi 2-3 ay süren seçim yok. 7 tane seçim yapmışız. Partimizin yükselen bir trendi var. Şimdi ben şuna üzülürüm. Gezi Parkı'nda işsizlikten dolayı mı isyan var? üniversitelerde harç dediniz, onu kaldırdık.. Tam aksine burslarla kredilerle destek olduk. 100 bin öğrenciye burs verdik. Şimdi bunlar bile sokağa dökülüyor. Bizi üzen biraz bu. Yoksa şahsımla ilgili gerilimler söz konusu değil. Yakından tanıyanlar beni bilir. Haksızlık karşısında susmam. Ama bir gerilim insanı diye değerlendiriliyorsam üzülmek hakkımdır. Hele hele diktatör filan. İnsan biraz insaf eder" dedi.

Diğer Siyaset Haberleri için tıklayın


17 Ağustos 2013 Cumartesi, 11:48
A