Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Engelli gençler askere uğurlandı

İZMİR'in Menemen İlçesi'ndeki Sabahat Akşıray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'nin 8 öğrencisi, törenle, bir günlük temsili askerliklerini yapacakları 57. Topçu Tugay Komutanlığı'na uğurlandı.

Engelli gençler askere uğurlandı


Akşıray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi 80. Yıl Kongre Merkezi'ndeki uğurlama törenine, Manisa Vali Yardımcısı Mesut Eser, Sabahat Akşıray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Yeşim Öktem, ilçedeki okulların müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı. Sabahat Akşıray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Yeşim Öktem, farklı bir güzellik yaşaıklarını belirterek, "Evlatlarımızla gurur duyuyoruz. Çocuklarımız yarın bir günlüğüne de olsa asker olacaklar. Mehmetçiklerim bu onuru başta aileleri olmak üzere hepimize tattıracaklar. Tüm Mehmetçiklerim'e hayırlı tezkereler diliyorum" dedi.


Daha sonra merkezdeki geçmiş dönem öğrencilerinin temsili askerlik fotoğraflarının slayt gösterisi sunuldu. Duygusal anların yaşandığı tören temsili askerlik yapacak olan otistik engelli gençler Sezer Ak, Atilla Özkan, A. Kadir Eser, Onurcan Yayla, Ahmet Çamtepe, Emre Keskin, İbrahim Çimen ve Efe Kumlutaş'ın sahneye davet edilip, ellerine kına yakıldı. Gençler, daha sonra davul, zurna eşliğinde halay çekip, oynadı. Gençler, törenin sonunda bahçede ailelerini elini öpüp, vedalaştıktan sonra temsili bir günlük askerlik görevlerini yerine getirecekleri Bornova İlçesi'ndeki, 57. Topçu Tugay Komutanlığı'na uğurlandı.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!