Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

'Duran adam' sıcaktan bayıldı

Mersin'in Bozyazı ilçesinde bir grup genç, Taksim 'Gezi Parkı' eylemcilerine destek vermek amacıyla 'Duran Adam' eylemi gerçekleştirdi. 2 saat süren eylemde bir genç, sıcak havadan etkilenerek bayıldı.

'Duran adam' sıcaktan bayıldı


5 gün önce başlayan 'Duran Adam' eylemleri tüm yurtta olduğu gibi Mersin'de de sürüyor. Bozyazı Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı önünde ellerinde ve sırtlarında Türk Bayrağı bulunan bir grup genç, 'Duran Adam' eylemi gerçekleştirdi. Eylemi gören vatandaşlarda eyleme katılırken, bazı vatandaşlarda eylemcilerie su ve gül verdi. Eylemi yapan gençler adına konuşan H.İ., kendilerinin hiçbir siyasi partiye üye olmadıklarını ifade ederek, "Bizler Atatürk gençliğiyiz. Hükümetin uyguladığı politikaları beğenmiyoruz. Son dönemdeki eylemlere karşı tutumunu da eleştiriyoruz. Bu nedenle tepkimizi dile getirmek için bu eylemi gerçekleştirdik. Eylemimizin arkasında herhangi bir siyasi güç ve yönlendirici yok. Tamamen arkadaşlarımızla almış olduğumuz bir kararla gerçekleştirdik. Atatürk'ün ışığı biz gençleri her zaman aydınlatacak" dedi.
Eyleme destek veren emekli öğretmen Sevgi Turhan da göz yaşları içerisinde gençleri tebrik etti. 2 saat süren eylemde havanın sıcak olmasından dolayı bir eylemci genç baygınlık geçirdi. Baygınlık geçiren eylemciye arkadaşları ve çevredekiler müdahale ederek gölgeli bir alana taşıdı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından eylemci genç ambulansla Bozyazı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Eylemde polis gençleri uzaktan takip ederken, hiçbir müdahalede bulunmadı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!