Geri Dinamik bir nesil geliyor

Dinamik bir nesil geliyor

Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Türkiye Güreş Şampiyonası'nın güreşte özlenen tabloyu yeniden gözler önüne serdiğini belirterek, ''Genç, enerjik ve dinamik bir nesil hızlı bir şekilde geliyor'' dedi.

13 Aralık 2012 Perşembe, 13:34 - Spor
A
Dinamik bir nesil geliyor

 Şampiyonaya katılımın üst seviyede olduğunu ve 81 ilin tamamından sporcuların mücadele ettiğini anlatan Yerlikaya, ''Dün sadece 4 sıklette, 470 sporcu vardı. Bugün de 400 sporcu mücadele verecek. Özlemini duyduğumuz, katılımın yoğun olduğu bir şampiyona'' diye konuştu.

Hedefleri konusunda da bilgi veren Yerlikaya, "Burası Dünya, Avrupa ve Akdeniz Şampiyonası öncesi tam bir hazırlık. Burası herkesin kendini gösterdiği bir yer. Genç, enerjik ve dinamik bir nesil hızlı bir şekilde geliyor. Baştan 'hedef 2020' demiştik. Dünyanın incisi İstanbul talip olduğumuz olimpiyatları büyük bir ihtimalle alacak. Biz de burada başarılı olabilecek her kardeşimizi oralara monte etmeye çalışacağız. Gidişatımız iyidir. İnşallah sonu da hayırlı olur.''

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, şampiyonanın ilk günü müsabakalarının 13 saat sürdüğünü hatırlatarak, bu durumun Uluslararası Güreş Federasyonu (FILA) kurallarına uygun olduğunu söyledi. Yerlikaya, ''FILA 'böyle başlar ve bir gün içinde biter' diyor. FILA böyle bir karar aldıysa, bilimsel altyapısını da oluşturmuştur. Bu bizim tasarrufumuzda değil. Doğrudur, sabah 10.00'da başlayıp, gece 23.00 de biten bir müsabaka çok vicdani gözükmüyor'' diye konuştu.

Hamza Yerlikaya, Türkiye Şampiyonası'nda görev alan hakemlerin sıfır hatayla maç yönettiklerini de vurgulayarak, ''Altın düdük sayısının 3 değil, 33 olmasını istiyoruz'' dedi.

Sadece güreşçilerin değil, herkesin başarılı olmasını istediklerini ifade eden Yerlikaya, ''İlk gün müsabakalarında hakemlerimiz dört dörtlüktü. Dün sıfır hatayla maç yönettiler. Kaliteli bir ekiple çalışmak istiyoruz'' diye konuştu. 

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


13 Aralık 2012 Perşembe, 13:34
A