Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Dilek Özçelik'i sevindiren haber

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'dan tedavisi için yardım isteyen lenfoma hastası Dilek Özçelik'in ilacı, tedavi gördüğü hastaneye getirildi.

Dilek Özçelik'i sevindiren haber

Türk Eczacıları Birliği tarafından Türkiye'de bulunamadığı için yurt dışından temin edilen "Dekarbazin" etken maddeli ilacın 3 aylık tedaviyi karşılayacak miktarı dün kargoyla Edirne'ye gönderilmişti.


39. Bölge Edirne Eczacılar Odası Başkanı Cenk Kes tarafından alınan ilaçlar, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Dahiliye Bilimleri Servisi'nde tedavi gören Özçelik'e teslim edildi.

Kes, yaptığı açıklamada, Türk Eczacıları Birliği'nin, Sağlık Bakanlığı'yla yaptığı protokol çerçevesinde ihtiyaç duyulan ilaçları hastalara stoklarda varsa bir günde, yoksa yurt dışından en fazla 10 gün içinde getirterek ulaştırdığını söyledi.

İlaç temini konusunda tüm sektör bileşenlerinin bir araya gelerek var olan sorunları çözebileceğini ifade eden Kes, "Dilek'in haykırışı bu çalışmaya öncülük eder diye düşünüyorum" dedi.

Kes, Özçelik'e 3 aylık kür için yeterli ilaçların getirildiğini, tedavi süresince gerekecek ilaçların Türk Eczacıları Birliği kanalıyla ulaştırılacağını kaydetti.

"Siyasi amaç güdülmesin"

İlaçları teslim alan Özçelik de kendisine destek olan başta Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu olmak üzere herkese teşekkür etti.

Durumunun siyasi malzeme haline getirilmemesini rica ettiğini kaydeden Özçelik, "Allah herkesten razı olsun. Şu an yaşadığım mutluluğu dilerim tüm kanserli insanlar yaşasın. Umarım bu süreç onlar için de bu denli hızlı ilerlesin. Siyasi hiçbir hedefim yok, sağlığın siyaseti olmaz. Bu yüzden herhangi bir çaba içerisine giren insanlardan anlayış bekliyorum, farklı amaçlar güdülmesin" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!