Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Cübbeli rakip tanımıyor

Yazdığı kitaplardan yılda 960 bin lira kazanan Cübbeli Ahmet Hoca, Ayşe Kulin'i geçti, Dan Brown'a rakip oldu.

Cübbeli rakip tanımıyor

Yazdığı kitaplardan yılda 960 bin lira ücret aldığı ortaya çıkan Cüppeli Ahmet Hoca, Türkiye'nin en çok kazanan yazarı Ayşe Kulin'i geçti, dünyada ise Dan Brown'a rakip oldu. Ayşe Kulin iki yıl içinde kitaplarından 1 milyon 634 bin lira kazandı. Dünyanın en çok satan yazarları arasındaki Dan Brown'ın yıllık geliri ise 22 milyon doları buluyor.

Çete davasında mahkemeye '10 bin lira aylık gelirim var' diyen Cübbeli Ahmet Hoca'nın yayıncısından ayda 80 bin lira aldığı belirlenmişti. Ahmet Mahmut Ünlü'nün Beyzade yayınevi ile sözleşme imzalayarak, kitapları için ayda 80 bin, yılda 960 bin lira ücret aldığı ortaya çıkmıştı.

EN ÇOK KAZANAN KULİN
Türkiye'de en çok kazanan yazarlar listesinin başlında Ayşe Kulin geliyor. Kulin,"Hayat Dürbünümde 40 Sene, Hüzün Dürbünümde 40 Sene ve Gizli Anların Yolcusu"  adlı kitaplarından iki yılda 1 milyon 634 bin lira gelir elde etti. İkinci sıradaki Elif Şafak ise "İskender" adlı kitabı ile, iki yılda 1 milyon 610 bin lira kazandı.

Cüppeli Ahmet Hoca kitaplarından kazandığı yıllık 960 bin liralık geliri ile, Kulin ve Şafak'ın yanı sıra, Zülfü Livaneli ve İskender Pala'yı da geride bıraktı. Dünyada kitapları en çok satan yazarlar arasında olan ve ''Da Vinci Şifresi'' adlı kitabı rekor kıran Dan Brown ise yılda 22 milyon dolar kazanıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!