Geri CHP'den Bağdat'a heyet

CHP'den Bağdat'a heyet

CHP'nin Dış Politika Sorumlusu Genel Başkan Yardımcısı Loğoğlu ve birkaç partili önümüzdeki günlerde Irak'a giderek Maliki ile görüşecek

02 Mayıs 2013 Perşembe, 10:05 - Güncel
A
CHP'den Bağdat'a heyet

CHP Genel Başkan Yardımcıları Faruk Loğoğlu ve Osman Korutürk'ün de içinde bulunduğu bir heyet, Irak merkezi hükümetinin Başbakanı Nuri el-Maliki'yle görüşmek üzere Bağdat'a gidecek.
Çözüm sürecine denk gelen sürpriz ziyaret, Ankara-Bağdat hattında esen soğuk rüzgarlar nedeniyle kritik önem taşıyor.

CHP heyetinin talebi, Irak'ın Türkiye Büyükelçiliği aracılığıyla Bağdat'a iletildi. Maliki yönetiminin birkaç gün içerisinde CHP'lileri davet edeceği belirtiliyor.

Akşam'ın haberine göre Loğoğlu, Irak Başbakanı Maliki, Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, Irak Parlamentosu Dış İlişkiler ve Güvenlik Komisyonu Başkanı Hammudi ve bazı parlamenterle görüşmeler gerçekleştirmek üzere Irak'a gideceklerini söyledi. Ziyaret kapsamında Erbil ve Süleymaniye'de de temaslarda bulunacaklarını ifade etti. Loğoğlu, şöyle devam etti: Çözüm sürecini konuşmak bizim işimiz değil. AKP zaten bu konuyu kendi başına İmralı'yla konuşuyor. Biz, Türkiye-Irak ilişkilerine nasıl katkı yapabiliriz, nasıl bu ilişki rahatlar bunları konuşacağız. Birkaç gün içinde talebimize cevap bekliyoruz.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 10:05
A