Geri Camgöz çetesine operasyonunda 24 tutuklama kararı

Camgöz çetesine operasyonunda 24 tutuklama kararı

İzmir'de Binali Camgöz'ün liderliğini yaptığı suç örgütüne düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 34 kişiden 24'ünün tutuklanmasına 10'unun da adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildiği bildirildi.

10 Ekim 2021 Pazar, 01:31 - Güncel
A
Camgöz çetesine operasyonunda 24 tutuklama kararı

​İzmir Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Arjantin'de yakalanan ve Türkiye'ye iadesi beklenen Binali Camgöz'ün liderliğini yaptığı belirtilen suç örgütüne yönelik salı günü sabah saatlerinde eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Haklarında gözaltı kararı verilen 57 şüpheliden 35'i, İzmir, İstanbul ve Aydın'daki 60 adrese düzenlenen operasyonlarda gözaltına alındı. Firari durumdaki 22 kişiyi yakalama çalışmaları sürerken, adreslerde yapılan aramalarda 4 tabanca, 1 pompalı tüfek, 80 fişek ve 26 uyuşturucu hap ele geçirildi. Şüphelilerin örgüt üyeliği, yağma, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve konut dokunulmazlığını ihlal gibi suçlara karıştıkları tespit edildi.

24'Ü TUTUKLANDI, 10'U ADLİ KONTROL ŞARTI İLE SERBEST 

Öte yandan, polis ekipleri tarafından gözaltına alınan 35 şüpheliden 1'i emniyetten ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. İşlemleri tamamlanan 34 şüpheli ise adliyeye sevk edildi. 34 şüpheliden 24'ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken 10'u da adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Haklarında yakalama kararı olan 22 firari şüpheliye yönelik çalışmaların da devam ettiği ifade edildi.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


10 Ekim 2021 Pazar, 01:31
A