Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Büyükorhan'da çiftçilere koyun ve fidan dağıtıldı

Bursa'nın Büyükorhan ilçesinde kırsal kalkınma projesi çerçevesinde çiftçilere koyun ve meyve fidanı dağıtıldı.

Büyükorhan'da çiftçilere koyun ve fidan dağıtıldı

Hayvan ve fidan dağıtılması dolayısıyla düzenlenen törene Bursa Vali Yardımcısı Hüseyin Eren, çevre ilçelerin kaymakam ve belediye başkanları ile çok sayıda yetkili katıldı. Eren, dağ yöresinin kalkınması maksadıyla 2003 yılında başlatılan projede bugüne kadar hayli yol alındığını belirterek, "İlimiz merkez ve ova köyleri ile dağ yöresi arasındaki kalkınmışlık farkını azaltmak, şehre göçü durdurmak, köylerinde yaşayan vatandaşlarımızın gelir seviyesini artırmak için bu projeler büyük önem taşıyor" dedi.
2003 yılında 5 köyde 250 koyun ve 25 damızlık koçla başlayan projesede 2011 yılında 7 köyde 220 koyun ve 11 damızlık koç dağıtıldığı öğrenildi. Bugüne kadar kırsal kalkınma projelerine toplam 681 ben 319 TL kaynak aktarıldığı, bu projelerden 510 çiftçinin yararlandığı bildirildi. 2003'ten bu yana ise toplam 5930 koyun ve koç dağıtıldığı açıklandı.
Konuşmaların ardından Büyükorhanlı çiftçilere koyun ve koçları ile meyve fidanları Vali Yadımcısı Eren ve törene katılan protokol mensupları tarafından verildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!