Geri Büyükçekmece'de soba faciası

Büyükçekmece'de soba faciası

Büyükçekmece'de kendilerinden bir haftadır haber alınamayan 5 aylık hamile Gülay Uçar ve birlikte yaşadığı Aydın Koç'un evlerinde cesetleri bulundu. Polisin incelemesi sonucunda Uçar ve Koç'un sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldüğü belirlendi.

13 Aralık 2012 Perşembe, 15:55 - Yaşam
A
Büyükçekmece'de soba faciası

İhbar üzerine dün akşam Tepecik Türkoba Mahallesi Sağlam Sokak 16 numaraya giden Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dairede birlikte yaşayan 24 yaşındaki Gülay Uçar ile 32 yaşındaki kartonpiyer ustası Aydın Koç'un cesediyle karşılaştı. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan araştırmada, Uçar ve Koç'un sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldüğü tespit edildi. Bir hafta önce öldükleri anlaşılan Koç ve Uçar'ın cenazesi Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Yetkililer, Uçar'ın 5 aylık hamile olduğunu belirtti. Adli Tıp'a cenazeyi almak için gelen Gülay Uçar'ın akrabalarından Selahattin Umut, "Yaklaşık 5,5 ay önce evden kaçmıştı. Büyükçekmece Sahili'nde Aydın'la tanıştı. Ve beraber yaşamaya başladılar. Gülay ortadan kaybolunca babası karakola kayıp başvurusu yapmıştı. Bir hafta önce el öpmeye geldiler ve dini nikah yaptıklarını söylediler. Bizler de Gülay'ın Aydın'la beraber yaşadığını ve hamile olduğunu daha yeni öğrendik" dedi.

Gülay Uçar'ın cenazesi otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından alınarak evinin bulunduğu Tepecik Mahallesi'ne götürüldü. Uçar'ın cenazesi Tepecik Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Büyükçekmece Yeni Mezarlığı'na defnedildi. Aydın Koç'un cenazesinin ise yakınları tarafından alınarak defnedilmek üzere memleketi Trabzon'a götürüleceği öğrenildi.
 

Diğer Yaşam Haberleri için tıklayın


13 Aralık 2012 Perşembe, 15:55
A