Geri Bursaspor moral depoladı

Bursaspor moral depoladı

Bursaspor teknik heyeti, yönetim kurulu ve futbolcular Gemlik Taraftarlar Derneği'nin düzenlediği moral yemeğinde bir araya geldi.

02 Mayıs 2013 Perşembe, 16:40 - Spor
A
Bursaspor moral depoladı

Bursaspor teknik heyeti, yönetim kurulu ve futbolcular Gemlik Taraftarlar Derneği'nin düzenlediği moral yemeğinde bir araya geldi.

Avrupa yolunda kritik öneme sahip Orduspor maçı öncesi Bursaspor heyeti Gemlik Bursaspor Taraftarlar Derneği'nin düzenlediği organizasyonda bir araya geldi. Teknik direktör Hikmet Karaman, İkinci Başkan Recep Bölükbaşı, Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Demirel, Nejat Çölek, yardımcı antrenörler, Teknik Menajer Süha Sidal, futbolcular Harun, Şener, Okan, Bekir, Ozan Tufan, Aziz, Süheyl ve Barış katıldığı yemekte Orduspor maçı öncesi moral depoladılar. Yemekte teknik direktör Hikmet Karaman, İkinci Başkan Recep Bölükbaşı, Yardımcı Antrenör Hasan Özer, Ersel Uzgur ve genç futbolcu Okan Deniz'e plaket verildi. Düzenlenen moral yemeği için teşekkür eden İkinci Başkan Bölükbaşı, "Bu güzel organizasyon için Gemlik Taraftarlar Derneğimize teşekkür ediyoruz. 50'nci yıl etkinliklerimize de devam ediyoruz. Fotoğraf sergimizin ardından 16 Mayıs'ta da şampiyonluk yürüyüşümüz olacak. Bu yürüyüşümüze de herkesi davet ediyoruz" diye konuştu.

KARAMAN: ŞEHRE VERİLMİŞ SÖZÜMÜZ VAR

Bursaspor teknik direktörü Hikmet Karaman düzenlenen organizasyon sonrası soruları yanıtladı. Gemlik Taraftarlar Derneği'ne teşekkür eden Karaman, "Gemlik'teki taraftarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Şehrin dışında ilçelerimizde de gücümüzün olması çok güzel" dedi. Deplasmanda oynanacak Orduspor maçına değinen Hikmet Karaman, "Cuma günü Gençlerbirliği-Kasımpaşa maçı var. Cumartesi günü de biz oynayacağız. Birbirine paralel maçlar. Akhisar Belediyespor maçında da şunu söyledik; saygılı olacaksınız. Göreve geldiğimden beri Akhisar Belediyespor'u tanıyan biriyim. Kontrollü oynayan bir takım. Hamza hoca da dürüst ve çalışkan. 3 puanla bitirmek isterdik. Çok iyi bir coşku vardı ama yapamadık. Orduspor mutlak kazanmak isteyecektir. Beraberlik bile Orduspor'a yetmiyor. Bazen bunlar futbolda kullanılması gereken olaylar. Onlarda da önemli birkaç oyuncu eksik olduğunu duyuyoruz. Bizde de sakatlıklar var. Edu ve Belluschi soru işareti. Ferdinand'a da bakacağız. Serdar Aziz kart cezalısı. Bizde de eksikler olabilir" şeklinde konuştu.

Avrupa Kupaları ile ilgili, 'Şehre verilmiş sözümüz var' diyen Karaman, "Bu sözü hepimiz verdik. Biz bir takımız. Takım oyunu oynamak istiyorsak, takım halinde hareket edeceğiz. Avrupa Kupaları'na gitmek istiyoruz. Ne gerekiyorsa yapacağız. Ayağımızın birini basamağa attık, ikinci ayağımızı da buraya koymak istiyoruz" dedi.

Üçüncülük şansını da değerlendiren Hikmet Karaman, "Şu an önemli olan Orduspor maçı. Yukarılarda kapı açılırsa o kapıdan içeriye girmeye elbette hazırız. Yeter ki o yol açılsın. 2 puan kaybetmesek o yol açıktı. Puan kaybı yaşarsak o yol kapanır. Bazı şeyleri şimdiden konuşmamak lazım. 3 maçını al kesin gidersin. Buna ben de inanıyorum. Ama şimdiden takıma baskı oluşturmak bazen dere görmeden paça sıvamaya da benzer. Biz önce çıkıp Orduspor maçında 3 puanı alıp sonrasına bakacağız" diye konuştu.

ŞENER: İNŞALLAH GALİP GELECEĞİZ

Bursaspor'un başarılı kanat oyuncusu Şener, taraftarlara teşekkür ederek, bu organizasyonun kendileri için de moral olduğunu söyledi. Kritik Orduspor maçına değinen Şener, "Rakibin durumu belli. Bizim de hedeflerimiz var. Biz kendi oyunumuzu yansıtacağız ve kendi işimizi yapacağız. İnşallah galip geleceğiz" dedi. Üçüncülükle ilgili Beşiktaş ile 2 puan fark olduğunu ifade eden Şener, "Onların da zor maçları var. Ama inşallah üçüncü oluruz" diye konuştu.

Takımda rekabet ortamının çok iyi olduğunu sözlerine ekleyen Şener, "Rekabet ortamı çok iyi. Çok zorluk yaşamadan, kötü olmadan rekabet devam ediyor. İnşallah böyle devam eder" dedi. Şener Milli Takım'a da gitmek istediğini belirterek, "Allah nasip ederse inşallah o formayı da giyeriz" şeklinde konuştu. 

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 16:40
A